REKLAMA

Ogłoszono polskie ceny Alpine A110 Pure i Legende!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Alpine · Dodane: 8 czerwca 2018
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Przedstawiciele marki Alpine przedstawili polski cennik modeli Alpine A110 Pure oraz Alpine A110 Legende. Cena tańszego z nich będzie rozpoczynać się aż od 234 tysięcy złotych. Dlaczego aż? Bowiem niektóre marki przyzwyczaiły Nas już do tego, że za mniejsze pieniądze oferują znacznie mocniejsze samochody. Ale siłą Alpine A110 ma być jednak coś zupełnie innego!

Modele A110 Pure i Légende, które zostały po raz pierwszy pokazane na Międzynarodowym Salonie Samochodowym Genewa 2018, teraz wzbogacają standardową ofertę marki Alpine w Polsce. Obie wersje są wierne ponadczasowym kanonom marki Alpine – mają niewielkie wymiary, są lekkie i niezwykle zwrotne. Napędza je ten sam silnik co wersję A110 Première Editioncentralnie umieszczony, aluminiowy motor o pojemności 1,8 l generujący moc 252 KM, który przekazuje swój potencjał na tylne koła. Wraz z nowymi wersjami marka Alpine wprowadza trzy nowe kolory nadwozia, dostępne w opcji: Biel Opalizująca, Niebieska Otchłań i Szary Tonnerre. Pełna paleta kolorów lakieru obejmuje również kolory Niebieski Alpine i Głęboka Czerń, które już były proponowane w modelu Première Edition.

Alpina A110 Pure cena od 234 000 zł

Alpine A110 w wersji Pure to odmiana nastawiona na sportową jazdę i bezpośredni kontakt kierowcy z samochodem. Projekt jego wnętrza i wyposażenie ma też bardziej minimalistyczny projekt.  Znakiem szczególnym wnętrza tej wersji są kubełkowe fotele Sabelt o masie 13,1 kg, tapicerka ze skóry i mikrofibry oraz wykończenie włóknem węglowym w kolorze matowym. A110 Pure jest wyposażone w przełącznik trybów jazdy, który oferuje trzy opcje: Normal, Sport i Race.

Alpine A110 Pure

Wyposażenie seryjne obejmuje również klimatyzację, system nawigacji satelitarnej, aplikację Alpine mySPIN, przednie i tylne oświetlenie w technologii LED oraz 17-calowe obręcze kół ze stopów lekkich. Dzięki pracy nad redukcji masy auta, A110 Pure waży poniżej 1100 kg. Ale to nie koniec atrakcji tej wersji.

Zobacz: Alpine A110 Pure i A110 Legende – dwie nowe wersje!

W opcji proponowane są wydajniejsze hamulce Brembo z tarczami o średnicy 320 mm, aktywny sportowy układ wydechowy z aktywną klapką, modulującą dźwięk i 18-calowe obręcze kół o dwóch różnych wzorach. Jeśli chcemy używać samochodu do codziennej jazdy, można wybrać fotele Comfort z regulacją 6 parametrów – zapewniające doskonałe podparcie i równie lekkie, dwie wersje systemu audio Focal oraz system wspomagania parkowania przodem i tyłem z kamerą wideo.

A110 Légende – cena od 256 000 zł

A110 Legende ma mieć z założeniach charakter bliższy autom typu Gran Turismo. Jest to najbardziej elegancka i wyrafinowana wersja A110. Wyróżnia się fotelami z regulacją 6 parametrów, tapicerką ze skóry w kolorze czarnym lub brązowym i systemem audio Focal. Wnętrze wykończone lakierowanymi elementami z włókna węglowego i 18-calowe obręcze kół ze stopów lekkich podkreślają wyrafinowanie wersji Légende. Czujniki parkowania z kamerą cofania zapewniają zwrotność i łatwość użytkowania w jeździe na co dzień. Specjalne dwukolorowe obręcze kół „Legende” to ukłon w kierunku pierwowzoru – modelu A110 Berlinette 1600S. W opcji dostępne są też dwa dodatkowe wzory 18-calowych obręczy kół.

Alpine A110 Legende

Podobnie jak A110 Pure, A110 Légende wyposażony jest seryjnie w możliwość wyboru trzech trybów jazdy, klimatyzację, system nawigacji satelitarnej, replikację ekranu smartfonu Alpine mySPIN oraz przednie i tylne oświetlenie w technologii LED.

Zobacz: McLaren 720S – mocarz na ulicach Warszawy!

Dodatkowo klient może zdecydować się na system audio Focal Premium, uzupełniający istniejący system z dwoma głośnikami głównymi i dwoma wysokotonowymi o dodatkowy subwoofer. Także i do tej wersji dostępny jest aktywny sportowy układ wydechowy oraz podgrzewane siedzenia.

Alpine A110 – gwarancja

Niezależenie od wybranej wersji, każda wersja Alpine A110 jest objęta 3-letnią gwarancją producenta (lub do 100 tys. km), z możliwością przedłużenia do 4 lub 5 lat. Dostępne są również pakiety serwisowe i szeroka gama rozwiązań finansowych. Modele Pure i Légende można już teraz zarezerwować w sieci dystrybucyjnej Alpine.

Zobacz: Pierwsze Alpine A110 w Polsce sprzedane!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności