REKLAMA

Rząd nałoży kary na właścicieli samochodów Honda za wadliwe poduszki!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Daily Driver · Dodane: 5 czerwca 2018
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Kary dla właścicieli aut marki Honda za wadliwe poduszki powietrzne. Tak rząd Malezji chce zmusić właścicieli Hond do wymiany wadliwych poduszek Takata zamontowanych w tych pojazdach. Wpłynęły na to wypadki śmiertelne, których przyczyn upatruje się właśnie w felernych airbagach!

Afera dotycząca wadliwych poduszek powietrznych firmy Takata coraz bardziej się zaognia. W Malezji problem przybrał niesamowitą skalę, bowiem w jego rozwiązanie włączył się nawet rząd! Tamtejszy Minister Transportu zagroził właścicielom samochodów marki Honda, że jeśli nie usuną wadliwych poduszek powietrznych firmy Takata ze swoich aut, to spotka ich za to kara! A wszystko przez to, że airbagi mają na sumieniu życie kilku ludzi.

Kara za wadliwe poduszki powietrzne Takata

Honda to bardzo popularna marka aut i motocykli w Malezji stąd też skala problemu jest naprawdę znacząca. Wadliwe poduszki znajdują się jeszcze w 71 tysiącach malezyjskich Hond, których właściciele nie odpowiedzieli na wezwania japońskiej marki do oddania aut do serwisów. I to mimo tego, że akcja wymiany felernych poduszek powietrznych jest bezpłatna. A jak się okazuje skutki lekceważenia tych zaleceń zbierają powoli coraz większe żniwo. Ostatnia ofiara wadliwej poduszki firmy Takata to 23-letni student, którego Honda uległa wypadkowi 27 maja w stolicy kraju, Kuala Lumpur. Był to drugi w tym roku wypadek śmiertelny z powodu niesprawnej poduszki powietrznej w Malezji.

Malezyjski Minister Transportu Anthony Loke poinformował w sobotę, że właściciele 71 315 Hond, którzy nie odpowiedzieli na wezwania serwisów i nie wymienili wadliwych airbagów, spotkają się z sankcjami karnymi.  Zagroził, że jeśli nie stawią się w serwisach, nie będą mogli opłacić podatku drogowego i narażą się na wysokie grzywny. Minister zauważył, że do ostatniej ofiary wadliwych poduszek Takata czyli 23-letniego studenta, Honda wysłała 28 ponagleń do stawienia się do warsztatu, ale pech chciał, że zmienił on adres zamieszkania. Ostatnie pismo zostało wysłane pięć dni przed wypadkiem. Niestety, tragedii nie udało się zapobiec. Warto zauważyć, że łącznie w ostatnich miesiącach zanotowano na świecie 23 wypadki śmiertelne z powodu wadliwych poduszek powietrznych w Hondach, w tym 15 w USA i jeden w Australii.

Zobacz: Honda Civic 1.0 VTEC TURBO vs 1.5 VTEC TURBO – realne osiągi i różnice!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności