REKLAMA

Od 2021 roku Alpine będzie mieć swój zespół w Formule 1!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Alpine · Dodane: 9 września 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Alpine F1 Team to nowy zespół jaki ugości Formuła 1 w 2021 roku. Team Renault od nowego roku zmieni nazwę na Alpine F1 Team, aby podkreślić wyścigowy charakter marki Alpine, która należy do koncernu. I choć mówienie o zupełnie nowym zespole to trochę przesada, bo tak naprawdę pojawienie się zespołu Alpine ma charakter głównie marketingowy, to inżynierowie Alpine będą mieli wyraźny wkład w projekt nowego bolidu na 2021 rok. Jaki? Przekonajcie się sami.

Fani zespołu Renault nie powinni się martwić nadchodzącymi zmianami. Mimo że ich zespół zmieni nazwę na Alpine F1 Team, to większość rzeczy zostanie w nim po staremu. Grupa Renault będzie nadal uczestniczyć w mistrzostwach świata Formuły F1  jako konstruktor, zgodnie z nowymi zasadami przyjętymi w tej dyscyplinie. Bolidy Alpine tym samym wyposażone w hybrydowe układy napędowe Renault E-TECH. Zmiana nazwy ma na celu promować sportową markę Alpine i podkreślić jej wieloletnie doświadczenie w motorsporcie. Alpine znane jest wśród entuzjastów sportów samochodowych z licznych rekordów i sukcesów w wyścigach długodystansowych i rajdach, dlatego ma doskonale wpisywać się w wysokie wymagania, prestiż i osiągi Formuły 1.

Alpine F1 Teamt w Formule 1

Nie da się ukryć, że sytuacja marki Alpine nie jest łatwa. Mały popyt na ich auta, w połączeniu z kryzysem gospodarczym na świecie wywołanym paniką koronawirusem sprawiły, że firma może zniknąć z rynku. Dlatego francuski koncern Renault, do którego należy Alpine, podjął działania mające na celu promocję firmy Alpine. Wydaje się być to świetnym krokiem, bo promowanie przez motorsport sportowej marki i jej samochodów ma pozytywny wydźwięk. Tym bardziej, że opinie na temat modelu Alpine A110 są wyjątkowo dobre, właśnie w kontekście weekendowego auta na tor.

Zobacz: Unikat! Pierwsze 5 sztuk Alpine A110 Legende GT trafiło do Polski!

Jak informują przedstawiciele marki, Alpine ma jednak wnieść wymierny wkład w rozwój bolidu. Jej inżynierowie mają zaprojektować podwozie nowego bolidu na 2021 rok, czyniąc tym samym hołd dla wszystkich tych, którzy stworzyli model A110. Dla Alpine to kluczowy etap, który pozwoli przyspieszyć rozwój i promocję marki. Stajnia w dalszym ciągu będzie korzystała z unikatowego doświadczenia Grupy Renault w konstrukcji silników hybrydowych, które zachowają nazwę E-Tech.

Koncern Renault upatruje szansy na sukces w Formule 1 w nowych zmianach regulaminowych, które mają wejść w życie w 2022 roku. Podpisanie nowej umowy (tzw. Concorde Agreement), która określa maksymalny budżet i nowy regulamin techniczny, który wejdzie w życie w 2022 r., umacnia determinację Grupy w dążeniu do powrotu na podium i wywalczeniu zwycięstwa w nowych barwach.

Alpine to piękna marka ‒ mocna, budząca żywy odzew i wywołująca uśmiech na twarzy fanów. Wprowadzając Alpine, symbol francuskiej perfekcji, do najbardziej prestiżowej dyscypliny sportu samochodowego na świecie, kontynuujemy przygodę konstruktorów w tym sporcie, który stale się rozwija. Przychodzimy z największymi nazwiskami i marką, która pobudza marzenia, co niesie obietnicę spektakularnych wyścigów robionych przez pasjonatów dla pasjonatów. Alpine wniesie do padoku Formuły 1 swoje wartości: elegancję, pomysłowe rozwiązania i śmiałość

– powiedział Luca De Meo, C.E.O Grupy Renault

Zmiana ma miejsce w kluczowym momencie w rozwoju stajni i sportu. Alpine nadaje nowy sens, wnosi nowe wartości i barwy na paddock z duchem rywalizacji rodem z innego świata, a także niespożytą francuską energię twórczą. To będą ważne atuty w przygotowaniach do sezonu 2022. Nowe przepisy techniczne i finansowe zapewnią bardziej sprawiedliwe warunki sportowe dzięki prostszej i bardziej postępowej zasadzie redystrybucji środków. Wprowadzenie tzw. budget cap zakończy szaleńczą spiralę wydatków i pozwoli docenić rzeczywistą sportową wartość zespołów, które podpisały umowę. W Formule 1 jest jak najbardziej miejsce dla Alpine, która może walczyć o zwycięstwo

– podkreślił Cyril Abiteboul, Szef Teamu Renault DP World F1 Team. O tym jak dobrze będą sobie radzić na torach Formuły 1 inżynierowie Alpine dowiemy się ze stoperów. Natomiast sam fakt pojawienia się marki Alpine jest na pewno pozytywnym powiewem świeżości w tej dyscyplinie. Zobaczymy na ile nowy regulamin zmniejszy dystans pomiędzy poszczególnymi zespołami.

Zobacz: Gosia Rdest punktuje w pierwszych wyścigach Alpine Europa Cup we Francji!

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności