Nowy Lexus IS F zostanie zaprezentowany jeszcze w 2020 roku?

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Lexus · Dodane: 8 września 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Przecieki z Japonii sugerują, że Lexus IS F może pojawić się na rynku jeszcze tego roku! Na chwilę obecną są to tylko plotki, ale firma nabrała wody w usta, co może sugerować, że coś jest na rzeczy. Czyżby Lexus chciał rozszerzyć ofertę swojego sedana o dwie, mocne wersje – IS 500 oraz IS F?

Wiele wskazuje na to, że premiera Lexusa IS F odbędzie się lada moment. Tak przewiduje portal Best Car Web. Zdaniem japońskich dziennikarzy auto ma zadebiutować już w listopadzie tego roku. Są oni też przekonani, że podobnie jak w przypadku pierwszego IS F, zaprezentowanego po raz pierwszy w 2007 roku, nowy samochód otrzyma wolnossący, 5-litrowy silnik V8. Japończycy sugerują, że będzie to ten sam motor, który znajdziemy obecnie w coupe RC F. Moc Lexusa IS F 2020 można zatem oszacować na niemal 480 KM. A to oznacza wzrost o około 50 KM względem pierwszej odsłony ekstremalnego sedana. Na więcej raczej nie ma co liczyć, bo hierarchia w gamie modelowej Lexusa musi zostać utrzymana. Być może z czasem pojawią się specjalne wersje limitowane o zwiększonej nieco mocy. Ale trzeba się liczyć jeszcze z jedną „niespodzianką”.

Lexus IS F czy IS 500?

Nie do końca wiadomo na tę chwilę, czy na rynku zadebiutuje od razu wersja F, czy może nieco słabsza odmiana o mniej sportowo zestrojonym układzie napędowym. Mowa o informacji jaka trafiła do mediów pod koniec czerwca. Lexus zarejestrował wtedy w amerykańskim urzędzie patentowym oznaczenie IS 500. Japończycy obecnie określają taką liczbą dwa typy silników – ponad 400-konną V-szóstkę 3.5 z dwiema turbosprężarkami, którą znajdziemy w limuzynie LS, a także wolnossący motor V8 5.0 znany z Lexusa LC 500 czy wspomnianego modelu RC F. Nie jest obecnie jasne, do jakiego napędu odnosi się niedawno zarezerwowany symbol.

Zobacz: Nowy Lexus IS dostanie silnik V8? Firma zarejestrowała nową wersję!

Nowy Lexus IS w wersji F-Sport (nie mylić z Lexusem IS F)

Ekstremalne odsłony aut Lexusa otrzymują oznaczenie F. To z kolei sugeruje, że pod nazwą IS 500 kryje się raczej wyraźnie szybszy wariant standardowego sedana, niż prawdziwie sportowa konstrukcja. Trudno więc rozstrzygnąć, czy Lexus zamierza wprowadzić na rynek model IS w dwóch mocnych wersjach, czy IS 500 jest samochodem, który powinniśmy traktować jako następcę słynnego Lexusa IS F. Niemniej nadejście kompaktowego sedana z wyraźnie większą dawką mocy wydaje się niemal pewne.

Będą nowe Lexusy z serii F?

Best Car Web zapowiada też, że Lexus pracuje nad dwoma kolejnymi ekstremalnymi autami. Według nieoficjalnych informacji w przyszłym roku marka ma pokazać sportowy wariant limuzyny LS oraz długo wyczekiwane coupe LC F. Oba auta otrzymają najprawdopodobniej nową V-ósemkę twin turbo o pojemności 4 l i mocy nawet 670 KM. Zdaniem Japończyków Lexus LS F miałby zadebiutować w październiku 2021, zaś LC F miesiąc później.

Zobacz: Lexus LC F przyłapany na drodze – pierwsze zdjęcia i dane

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności