REKLAMA

Volkswagen Poznań oferuję pracę! Poszukiwani są głównie inżynierowie

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Volkswagen · Dodane: 21 lutego 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Volkswagen Poznań to nie tylko produkcja znanych modeli samochodów, ale również dynamicznie rozwijający się dział rozwoju technicznego, zatrudniający wykwalifikowanych specjalistów. W związku z intensywnym rozwojem obszaru elektryki, elektroniki oraz funkcji opartych na oprogramowaniu i sieci, dział poszukuje kolejnych 30 specjalistów, którzy chcą wziąć udział w tworzeniu przyszłości motoryzacji.

Volkswagen Poznań poszukuje specjalistów do działu rozwoju technicznego, którzy będą pracować nad rozwijaniem elektrycznych i elektronicznych funkcji pojazdów oraz oprogramowania i sieci. Dział ten istnieje od 2014 roku i zatrudnia szerokie grono specjalistów.Warto zauważyć, że Volkswagen Poznań jest jedynym globalnym producentem samochodów, który ulokował dział rozwoju technicznego w Polsce, co umożliwia pracę nad innowacyjnymi systemami mechatronicznymi i elektronicznymi dla pojazdów produkowanych przez spółkę.

Volkswagen Poznań szuka pracowników

Volkswagen Poznań to nie tylko producent popularnych modeli Caddy, Crafter i Transporter, ale również miejsce, gdzie działa dynamicznie rozwijający się dział rozwoju technicznego. Zatrudnia on już ponad 130 specjalistów i poszukuje kolejnych 30, przede wszystkim inżynierów, którzy będą rozwijać elektryczne i elektroniczne funkcje pojazdów oparte na oprogramowaniu i sieci. Spółka Volkswagen Poznań jest jedynym globalnym producentem samochodów, który oprócz produkcji pojazdów, posiada dział rozwoju technicznego w Polsce. Dział ten funkcjonuje od 2014 roku i zatrudnia wykwalifikowanych inżynierów, którzy pracują nad innowacyjnymi systemami mechatronicznymi i elektronicznymi, opracowują oprogramowanie funkcyjne i sieciowe dla pojazdów produkowanych przez Volkswagen Poznań.

Zobacz: Nowa fabryka elektrycznych Volkswagenów ID.4 w USA

Pracujący tam specjaliści zajmują się też konstruowaniem nowych elementów karoserii samochodów, zarządzają projektami rozwojowymi, badają poziom hałasu w pojazdach, prowadzą wirtualne analizy i testy samochodów będących jeszcze w fazie konstrukcyjnej. Co więcej, przyczyniają się do rozwoju zaawansowanych technologii „jazdy autonomicznej”. Ze względu na wymogi nowoczesnych technologii i dynamicznie rozwijającą się technikę, dział rozwoju technicznego jest wciąż w trakcie rozwoju, wdrażając coraz to nowsze umiejętności. Obecnie szczególnie intensywnie rozwijany jest obszar elektryki, elektroniki oraz funkcji opartych na oprogramowaniu i sieci. Dział poszukuje zatem kolejnych 30 specjalistów z wykształceniem elektrotechnicznym, elektronicznym i informatycznym, którzy czerpią przyjemność z rozwijania elektronicznych funkcji, systemów i komponentów w pojazdach.

Jakich pracowników szuka Volkswagen?

Grzegorz Solon, kierownik działu rozwoju w Volkswagen Poznań, wyjaśnia, że poszukiwani specjaliści będą projektować i wdrażać nowoczesne projekty – od wczesnej fazy koncepcyjnej do produkcji seryjnej. Osoby te powinny posiadać znajomość branży motoryzacyjnej, ale równie mile widziane są zgłoszenia z innych branż. Doświadczenie w realizacji projektów w środowisku międzynarodowym, a także znajomość języka niemieckiego i/lub angielskiego są również pożądane.

Volkswagen Poznań oferuje inżynierom atrakcyjne wynagrodzenie, premie miesięczne i roczne, pakiet medyczny oraz program emerytalny. Grupa Volkswagen zapewnia także szerokie możliwości rozwoju w kraju i za granicą. Aktualne oferty pracy można znaleźć na stronie https://www.volkswagen-poznan.pl/kariera/aplikuj/oferty-pracy-w-volkswagen-poznan.

Zobacz: Ile zarabiają specjaliści z branży motoryzacyjnej?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności