REKLAMA

Najlepiej sprzedające się auto sportowe na świecie w 2017 roku

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Ford · Dodane: 19 kwietnia 2018
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Ford Mustang to najlepiej sprzedający się samochód sportowy na świecie w 2017 roku. Sprzedaż Mustanga utrzymuje się na najwyższym poziomie już od 3 lat, czyli od chwili debiutu amerykańskiego auta na rynku. Nawet w Polsce sprzedaż Mustanga bije rekordy. Czy istnieje zatem samochód zdolny zagrozić pozycji Forda Mustanga? Tym bardziej, jeśli w tym roku weszła na rynek jego odświeżona wersja?

Ford Mustang S550 to niesamowite auto. Ma w sobie to coś, co sprawia, że czujesz każdego konia drzemiącego pod jego maską i każdy ruch jego nadwozia, które pod wpływem ogromnej mocy motoru, zaczyna po prostu wierzgać dziko na boki. Ale nawet wtedy, daje się on posłusznie prowadzić, gwarantując kierowcy ogromną satysfakcję z jazdy. A przy tym jego ogromny, 5,0-litrowy silnik V8 cały czas wygrywa przyjemne brzmienie, coraz rzadziej spotykane w świecie opanowanym przez downsizing. I to wszystko za kwotę, za którą w Europie ciężko czasem kupić sportowego Golfa R czy dobrze wyposażonego Passata w dieslu.

Sprzedaż Forda Mustanga na świecie w 2017 roku

Być może własnie z tych powodów Ford Mustang od chwili swojego debiutu w 2015 roku jest nieprzerwanie liderem w wyścigu o tytuł najchętniej kupowanego sportowego auta coupe na świecie. Przeprowadzone przez firmę IHS Markit analizy rejestracji nowych pojazdów wykazały, że w 2017 roku na całym świecie zarejestrowano 125 809 Mustangów.

Raporty sumujące sprzedaż wg danych z oficjalnych źródeł rządowych oraz pozarządowych z 80 krajów, obejmujące 95 procent globalnych rejestracji, dają Mustangowi przewagę nad wszystkimi innymi sportowymi konkurentami coupe na całym świecie. Jak mówi Erich Merkle, analityk sprzedaży Forda:

„Świat jest zakochany w Mustangu. Reprezentuje on najlepsze amerykańskie wzornictwo, osiągi i poczucie wolności oraz niepowtarzalną osobowość, która jest atrakcyjna na każdej szerokości geograficznej.”

Z prawie 126 000 kupionych na całym świecie egzemplarzy Mustanga, 81 866 zarejestrowanych było w Stanach Zjednoczonych, gdzie jest on produkowany, a to oznacza, że ponad jedna trzecia wszystkich rejestracji Mustanga dotyczy rynków eksportowych.

Sprzedaż Mustanga w Europie w 2017 roku

Ford sprzedał w zeszłym roku w Europie (według danych wewnętrznych*) 13 100 Mustangów i wyprzedza Porsche 911 na 13 europejskich rynkach, w tym w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Państwa na Starym Kontynencie, w których Mustang cieszy się największym powodzeniem to:

  1. Niemcy (5 742 szt.);
  2. Zjednoczone Królestwo (2 211 szt.);
  3. Francja (942 szt.);
  4. Belgia (900 szt.);
  5. Szwecja (512 szt.);
  6. Polska (495 szt.)!

Jak zatem widać, nasz rodziny rynek okazuje się niezwykle mocno zainteresowany amerykańskim coupe. I trudno się z tym nie zgodzić, jeśli zwrócimy uwagę na ilość Mustangów, które codziennie poruszają się np. na warszawskich ulicach.

Globalna sprzedaż Forda Mustanga od początku produkcji

Poza Europą, świetne wyniki Mustang zanotował także w Chinach, gdzie był najlepiej sprzedającym się sportowym coupe w ubiegłym roku, z liczbą 7 125 rejestracji. Globalny eksport tego modelu rozpoczął się w roku 2015 i od tego momentu do grudnia 2017 Ford sprzedał 418 000 Mustangów na całym świecie. Najchętniej kupowaną na świecie wersją jest Mustang GT napędzany silnikiem 5.0 V8. Od roku 2015 do marca 2018, Ford sprzedał w Europie 35 000 Mustangów, a od 2018 roku na rynku dostępna będzie zmodernizowana wersja Mustanga.

Bardziej atletyczna sylwetka, lepiej wykonane wnętrze i nowe rozwiązania techniczne mają jeszcze bardziej przyciągać ludzi do Mustanga. Tym bardziej, że nowy silnik będzie mieć moc aż 450 KM i będzie mógł współpracować z nowym, 10-biegowym automatem, dzięki czemu Ford ma rozpędzać się 0-100 km/h w 4,3 sekundy, gwarantuje spalanie średnie na poziomie 12.1 l/100 km. Więcej informacji na temat zmodernizowanego Forda Mustanga prezentujemy w artykule poniżej:

Zobacz: Ford Mustang po faceliftingu – znamy jego osiągi i dane techniczne!

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
alaDaily Driverslazukoktopus Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ala
Gość
ala

nie dziwi mnie to pieknyu jest Mustsng. i ma V8

oktopus
Gość
oktopus

Sorry, ale Mustang to parodia auta sportowego. Nie skręca a osiągi ma tylko na papierze. A teraz gdy zdrowa kosztuje tyle ile BMW M2 czy Porsche Cayman. I nad czym tu się zastanawiać?

slazuk
Gość
slazuk

bmw m2 czy cayman są droższe

Aktualności