REKLAMA

Kia bije rekord liczby nagród zdobytych w jednej edycji badania J.D. Power

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: DailyDriver.pl · Dodane: 9 sierpnia 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Kia ustanawia rekord liczby nagród, które otrzymała podczas jednej edycji badania J.D. Power. W trakcie prawie 30-letniej historii tego projektu, nikt nie osiągnął dotąd takiego rezultatu.

Amerykański oddział marki Kia poinformował, że firma ta osiągnęła wyjątkowy sukces w badaniu J.D. Power Automotive Performance, Execution and Layout (APEAL), zdobywając rekordową liczbę nagród w jednej edycji. Aż siedem modeli marki Kia triumfowało w swoich segmentach, stanowiąc największą liczbę pierwszych miejsc przypisanych jednemu producentowi w 28-letniej historii analizy APEAL przeprowadzanej przez J.D. Power. Te prestiżowe wyróżnienia uzupełniają imponującą kolekcję nagród zdobytych przez modele Kia w badaniu J.D. Power 2023 Initial Quality Study (IQS), którego rezultaty zostały ogłoszone w zeszłym miesiącu.

Kia triumfuje w 3 kategoriach

Co ciekawe, firma może się pochwalić też tym, że po raz drugi z rzędu trzy modele Kia wywalczyły najwyższe miejsca w swoich kategoriach. Warto tutaj wymienić elektryczną Kia EV6 (w segmencie „Najbardziej atrakcyjny kompaktowy SUV”), Kia Carnival (jako „Najbardziej atrakcyjny minivan”) oraz Kia K5 (w kategorii „Najbardziej atrakcyjny samochód średniej wielkości”). Nie tylko to, w tym roku Kia Telluride zdobyła pierwsze miejsce w segmencie „Najbardziej atrakcyjny SUV średniej wielkości”, Kia Forte w kategorii „Najbardziej atrakcyjny samochód kompaktowy”, Kia Rio jako „Najbardziej atrakcyjny mały samochód” oraz Kia Stinger jako „Najbardziej atrakcyjny samochód średniej wielkości klasy premium”.

Zobacz: Test Kia EV6 GT

Choć dla wielu może być to zaskoczeniem, wszystkie 7 modeli zdobyło uznanie za niesamowite wrażenia z jazdy i zajęło pierwsze miejsca w kwestii zadowolenia kierowców w badaniu J.D. Power APEAL w roku 2023. Steven Center, dyrektor operacyjny i wiceprezes Kia America, podkreśla:

Jako marka najczęściej nagradzana przez J.D. Power zarówno w badaniach J.D. Power APEAL, jak i J.D. Power IQS, Kia udowodnia pozycję lidera nie tylko w branży motoryzacyjnej, ale także w segmencie elektromobilności. Nasze światowej klasy samochody gwarantują jakość, niezawodność i technologię, których poszukują konsumenci, a wyniki badania J.D. Power APEAL 2023 pokazują nasze ciągłe dążenie do oferowania odpowiedniego połączenia funkcji i atrybutów w wielu modelach

W badaniu APEAL z 2023 roku uczestniczyło 84 555 właścicieli nowych samochodów z modelu 2023, którzy wzięli udział w analizie po 90 dniach użytkowania pojazdu. Badanie przeprowadzono w okresie od lutego do maja 2023 roku, uwzględniając samochody zarejestrowane od listopada 2022 roku do lutego 2023 roku.

Zobacz: Samochody Kia otrzymają nowe funkcje po aktualizacji oprogramowania

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności