REKLAMA

Wymiana opon 2023/2024, co powinieneś wiedzieć już dziś?

Autor: Materiał partnera · Zdjęcia: · Dodane: 9 sierpnia 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Choć sezon letni w pełnej krasie, nawet się nie obejrzymy, a już do Polski przyjdą pierwsze chłody, zwiastujące sezon zimowy. Tym razem nie czekajmy na ostatni moment – dowiedzmy się już teraz, jak podejść do wymiany opon 2023/2024.

Kiedy najlepiej wymienić opony?

Wymiana opon to nieodzowny element odpowiedniego dbania o samochód i przygotowań do nowego sezonu jazdy. To, co jednak od zawsze stanowi dla wielu kierowców tajemnice to najlepszy moment na to, by wymienić opony. Kiedy to zrobić? Istnieje wiele teorii, które w lepszy lub gorszy sposób tłumaczą najlepszy moment na wymianę ogumienia naszych kół. Prawda jest jednak taka, że idealny moment nie istnieje. Jest to spowodowane bezpośrednio kapryśną aurą, z jaką w Polsce mamy do czynienia późną jesienią. Jeśli jednak nie chcemy, by podobnie jak każdego roku, zima zaskoczyła kierowców, warto pomyśleć o wymianie nieco wcześniej niż zwykle.

opona Continental

Opony zimowe z powodzeniem możemy wymienić już w momencie, gdy temperatura powietrza spadnie poniżej 7°C. Taka aura prowadzi nas tylko do jednego – rychłego śniegu, który już niebawem nas zastanie. Dlatego, by wykluczyć ryzyko zbyt długiego oczekiwania na serwis opon, obserwujmy dokładnie długoterminowe prognozy pogody i zajmijmy się wymianą, gdy temperatura spada do oczekiwanego poziomu.

Postaw na wysoką jakość opon

Bardzo często wymiana opon dzieje się niejako poza nami. Specjaliści oferują nam konkretny produkt, my się na niego zgadzamy, płacimy za usługę i jedziemy dalej. Ale czy cokolwiek wiemy o oponach, które będą podczas sezonu zimowego dbały o nasze bezpieczeństwo? Dobre opony zimowe powinny być przez nas dokładnie sprawdzone pod kątem przyczepności, indeksu nośności oraz prędkości. Nie bez znaczenia jest także hałas generowany podczas jazdy.

Zobacz: Test: najlepsze opony zimowe 205/55 R16 w 2021 roku

W internecie znajdziemy szereg poradników związanych z wyborem zimowych opon. Tym razem, przed zakupem dokładnie przeanalizujmy różne modele i wybierzmy te, które zadowolą nas nie pod kątem ceny, ale pod kątem jakości wykonania. W końcu samochód to środek lokomocji, którym przemieszczamy się całą rodziną.

Wymiana opon – samodzielnie czy z pomocą profesjonalistów?

Czy wymiana opon to trudne zadanie? Z pewnością nie dla profesjonalisty, który miał okazję niejednokrotnie zmienić opony i jest w posiadaniu sprzętu, który ułatwi całe zadanie. Wiele osób jednak błędnie wychodzi z założenia, że oszczędność kilkuset złotych zapewni nam bezpieczeństwo na drogach. Nic bardziej mylnego.

Wymiana opon wykonywana przez osoby niedoświadczone jest niezwykle ryzykowne. To najczęściej właśnie w takich przypadkach dochodzi do niebezpiecznych wypadków. Jeśli zatem stawiamy na bezpieczeństwo naszej rodziny, warto odpowiednio wcześniej umówić się do serwisu, który specjalizuje się w wymianie opon. Na dodatek sam serwis również powinien być przez nas sprawdzony – pod kątem doświadczenia, pozytywnych opinii i fachowej obsługi, która pozwoli nam cieszyć się nie tylko wysokiej jakości oponami, ale także usługą na najwyższym poziomie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności