REKLAMA

Opony całoroczne – ich wady i zalety! Dla kogo to dobry wybór?

Autor: Artykuł sponsorowany · Zdjęcia: · Dodane: 16 marca 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Czy jeden typ opon można użytkować cały rok? I tak i nie. Wszystko zależy od tego, w jakich warunkach się poruszamy. Choć opony całoroczne nie były dotąd zbyt popularne, gdyż od lat rekomendowano montaż opon sezonowych, dziś wygląda to zupełnie inaczej. Skąd popularność opon wielosezonowych i kto będzie zadowolony z ich użytkowania? Sprawdź, czy należysz do tego grona.

Dlaczego opony całoroczne są coraz popularniejsze?

Wielu z nas słyszało, że „jeśli coś jest od wszystkiego, to jest do niczego”. Podobnie niegdyś mawiało się o oponach całorocznych. Dziś sami producenci inaczej podchodzą do produkcji tego typu ogumienia, gdyż opony całoroczne powstają z mieszanek gumowych, które umożliwiają ich bezpieczną eksploatację przez cały rok. Ogumienie jest twarde przy wysokich temperaturach i elastyczne przy niskich, a wzbogacone specjalnymi dodatkami pozwala łączyć w sobie cechy opony letniej i zimowej. Dzięki temu pojazd wyposażony w opony wielosezonowe może poruszać się niemal w każdych warunkach, niezależnie od tego, czy świeci słońce, pada śnieg, czy jest gorąco, czy mróz.

Dużą zaletą zakupu opon całorocznych jest oszczędność czasu, a przede wszystkim pieniędzy. Każda wymiana kosztuje nas około 100 zł, a dokonujemy jej dwa razy do roku. Przeciętny okres eksploatacji takiego ogumienia wynosi 5 sezonów, dlatego wiele możemy zaoszczędzić na samych wymianach. Nawet jeżeli dokonujemy ich samodzielnie, zyskujemy czas. Ponadto nie musimy szukać miejsca do przechowywania drugiego kompletu opon, jak w przypadku ogumienia sezonowego. Opony całoroczne nie posiadają też wad, jednak ze względu na swoją specyfikę mogą sprawdzić się w wielu przypadkach. Kupione w dobrych sklepach, takich jak Ucando.pl oraz dobrane wg klasy i producenta, mogą posłużyć nam przez długi czas.

Opony wielosezonowe. Dla kogo?

Jak wspomnieliśmy, opony całoroczne nie posiadają wad. Jedną z nich są skrajne warunki pogodowe, w jakich takie ogumienie nie radzi sobie najlepiej. Jeżeli mieszkamy w miejscu lub podróżujemy tam, gdzie występuje sroga zima, opony wielosezonowe lepiej zastąpić zimówkami. Opony całoroczne nie będą też dobrym wyborem w przypadku kierowców, którzy cenią sobie wysokie osiągi i preferują dynamiczną jazdę. Takie ogumienie nadaje się do pojazdów o średniej mocy i dla kierowców, którzy nie wyruszają w dłuższe trasy.

W jakim przypadku opony całoroczne będą idealnym wyborem? Sprawdzą się dla kogoś, kto:

  1. stroni od agresywnej, dynamicznej jazdy;
  2. nie mieszka i nie podróżuje w miejsca, gdzie występują silne mrozy i duże opady śniegu;
  3. porusza się głównie w ruchu miejskim i nie pokonuje rocznie dużych przebiegów;
  4. ma samochód miejski, z silnikiem o średniej mocy.

Gdzie kupić opony całoroczne?

Jeśli wiesz, że opony wielosezonowe będą dobrym wyborem dla Ciebie, warto dowiedzieć się, jakiego rozmiaru oraz parametrów ogumienia potrzebujesz. Miejsc, gdzie można je nabyć, jest sporo. Tym, które wielu kierowcom przychodzi na myśl, jest wspomniany sklep internetowy Ucando, który oferuje wysokiej jakości opony, pochodzące od sprawdzonych producentów. Ucnado to jeden z największych w kraju motoryzacyjnych sklepów online, gdzie można kupić opony samochodowe o wiele taniej, niż w sklepach stacjonarnych. Decydując się na ten sklep, możemy liczyć na zdecydowanie większy wybór i fachowe doradztwo. Dzięki temu będziemy pewni, że wybierzemy ogumienie, które zapewni nam bezpieczeństwo podczas każdej podróży.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności