Pękające opony Continentala w Volkswagenie T6! Auta wzywane na serwis

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Continental · Dodane: 31 stycznia 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Volkswagen T6 miał fabrycznie montowane opony firmy Continental ContiEcoContact 5, które mogą pękać w trakcie jazdy. Producent z Niemiec już zareagował na problem i wzywa auta na serwis. Problem polega na tym, że wadliwe opony były produkowane od 2015 roku.

O problemach z oponami Continentala pisaliśmy już rok temu. Wtedy doszło do 3 wypadków drogowych na skutek eksplozji opony niemieckiego producenta aut. Sęk w tym, że wadliwe opony były też montowane fabrycznie w niektórych modelach nowych aut. Dlatego teraz problem ma np. Volkswagen, który wybrał to ogumienie do modelu T6.

Wadliwe opony Continental ContiEcoContact 5

Okazuje się, że w samochodach marki Volkswagen T6 (typ: 7HC i 7HMA), które zostały wyprodukowane w Niemczech między lutym 2016 r. a marcem 2021 r., może dojść do problemów z oponami. Podczas jazdy przez dłuższy czas z ciężkim ładunkiem lub przeciążonym samochodem może dojść do nagłej utraty ciśnienia, co może mieć negatywny wpływ na stabilność pojazdu i w konsekwencji do wypadku tragicznego w skutkach.

Problem dotyczy aut wyposażonych fabrycznie w opony letnie firmy Continental: 235/55 R 17 103 H TL XL ContiEcoContact 5, z numerem DOT: CN7A D72Y 4015 do 0221. Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest łącznie 128 pojazdów. Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele objętych kampanią samochodów będą zapraszani do Autoryzowanych Stacji Obsługi, w celu sprawdzenia i ewentualnej wymiany opon.

Zobacz: Masz opony Continental? Przysługuje Ci ich wymiana na nowe!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności