REKLAMA

Sprzedaż aut Forda w 2021 roku rośnie, ale wyniki nadal są słabe

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 6 lipca 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Sprzedaż pojazdów zelektryfikowanych Forda w USA wzrosła w czerwcu o 117 procent, co pozwoliło zamknąć pierwszą połowę roku z wynikiem 56 570 samochodów. To nowy rekord sprzedaży napędzany nowymi produktami. Ale efekt ten uzyskano porównując do katastrofalnego 2020 roku.

Ford cieszy się z coraz to lepszych wyników sprzedażowych swoich zelektryfikowanych modeli. Nadal jednak wyniki w stosunku rok do roku są słabe, na co wpływ ma m.in. kryzys związany z rynkiem półprzewodników, przez który znacznie spadła produkcja nowych modeli. Koncern zwraca uwagę na dobre wyniki sprzedażowe modeli Mustanga Mach-E (12 975 pojazdów w ciągu 6 miesięcy 2021 r.), F-150 PowerBoost Hybrid (17 039 sztuk), Escape Hybrid Escape Plug-in Hybrid (15 642). Do tego rezerwacje na w pełni elektryczny model F-150 Lightning przekroczyły 100 000 sztuk od czasu pierwszej prezentacji ciężarówki w maju.

SUV-y Forda poprawiają wyniki

Choć wyniki sprzedaży Bronco Sport i Mustang Mach-E doprowadził SUV-y marki Ford do najlepszych od 20 lat wyników sprzedaży w pierwszej połowie roku, to jest to efekt porównywania do 2020 roku. Sprzedaż detaliczna SUV-ów marki Ford wzrosła w pierwszej połowie 2021 roku o 37 procent w stosunku do analogicznego okresu 2020 roku, przy ogólnej sprzedaży 391 190 pojazdów. W ciągu 6 miesięcy bieżącego roku nowych nabywców znalazło 60 514 sztuk nowego Bronco Sport, a Mustang Mach-E dodał do tego wyniku 12 975 egzemplarzy. Escape, Explorer i Expedition kontynuowały tendencję wzrostową, przyczyniając się do kolejnego sukcesu SUV-ów marki Ford.

Zobacz: Ford Mustang Mach-e w Polsce! Oto cennik i wszystkie jego wersje

Równie imponujące wyniki osiąga Mach-E, który znajduje nabywców zasadniczo natychmiast po dotarciu do dilerów. Sprzedaż elektrycznego Mustanga wyniosła 2 465 sztuk w czerwcu, zaś od początku roku nowych właścicieli znalazło 12 975 egzemplarzy. Klienci informują Forda, że głównymi powodami zakupu, jakimi się kierują przy wyborze tego modelu, jest najnowocześniejsza technologia, atrakcyjna stylistyka i imponujące osiągi oferowane przez Mach-E.

Słabe wyniki sprzedaży Forda w USA

Trzeba jednak zauważyć, że te imponujące wzrosty liczbowe, to efekt porównywania do ubiegłego, „pandemicznego” roku, kiedy to modele te dopiero wchodziły na rynek. Jeśli bowiem rzucimy okiem na inne modele, to wyniki sprzedaży Fordów w czerwcu okażą się słabe. Mustang (-50,5%), Explorer (-38,4%), Escape (-39,9%), EcoSport (-27,6%).

Zobacz: Ford F-150 Raptor – sportowy pickup z silnikiem 3.5 V6 Twin-Turbo!

Ogólnie sprzedaż aut marki Ford spadła w czerwcu (-26, 0%) w stosunku do tego samego okresu w 2020 roku. Trzeba jednak oddać, że pod względem ilości sprzedanych egzemplarzy największym zainteresowaniem cieszą się Ranger, Escape i Bronco Sport. Zdecydowanie najchętniej są kupowane pickupy z serii F.

Zobacz: Wyniki sprzedaż opon w 2020 roku w Polsce pokazują nowy trend!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności