REKLAMA

Samochody Kia otrzymają nowe funkcje po aktualizacji oprogramowania

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Kia · Dodane: 5 maja 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Kia wprowadza technologię SDV, która umożliwia rozszerzanie i dodawanie nowych funkcji w samochodzie poprzez zdalną aktualizację oprogramowania. Wszystko będzie można pobrać ze sklepu Kia Connect Store, niczym nowe aplikacje do smartfona.

Przy okazji prezentacji swojego flagowego SUV-a EV9, Kia zaprezentowała technologię Software Defined Vehicle (SDV) umożliwiającą klientom zdalny zakup i instalację nowych elementów oprogramowania, dostosowanych do ich potrzeb. EV9 będzie pierwszym modelem Kia, który oferuje szereg funkcji i usług cyfrowych dostępnych w sklepie Kia Connect Store. Układ elektryczny/elektroniczny (E/E) EV9 umożliwia aktualizacje oprogramowania OTA, dając klientom elastyczność w wyborze funkcji, które chcą zaktualizować. Oprócz innowacyjnych systemów, takich jak Highway Driving Pilot (HDP)1, który zapewnia warunkową jazdę autonomiczną na poziomie trzecim, kolejne usługi na żądanie będą wprowadzane do oferty za pośrednictwem sklepu Kia Connect Store.

Na czym polega technologia SDV?

W przyszłości planuje się rozwój technologii SDV, które będą zapewniały bezpieczeństwo i wygodę przemieszczania się dzięki aktualizacjom oprogramowania. Mogą one poprawić funkcje samochodu, wpływające na bezpieczeństwo, komfort obsługi, łączność ze światem zewnętrznym i osiągi. Kia zapewnia klientom dostęp do spersonalizowanych, najnowocześniejszych funkcji i toruje drogę do nowej ery mobilności.

Kia EV9 to pierwsze auto, które otrzyma możliwość dodawania funkcji zdalnie poprzez aktualizację oprogramowania. 

Nowa funkcjonalność EV9 to duży krok naprzód w erze SDV. Jedną z najważniejszych cech EV9 jest rozszerzona możliwość aktualizacji oprogramowania OTA. Dzięki niej można aktualizować nie tylko podstawowe systemy samochodu, ale także jego liczne funkcje, co zapewnia EV9 nieskończone możliwości jako SDV.

Pierwsza Kia z SDV

Usługi na żądanie i aktualizacje oprogramowania OTA zapoczątkowują erę SDV. Kia wprowadza pierwszą w historii usługę na żądanie w modelu EV9. Usługa ta będzie dostępna w sklepie Kia Connect Store. Sklep ten oferuje szereg funkcji, takich jak np. Remote Smart Parking Assist, który umożliwia kierowcom zdalne parkowanie samochodem także wtedy, gdy znajdują się poza nim. Klienci mają do czynienia z niespotykaną dotąd swobodą i elastycznością w wyborze i zakupie potrzebnych im funkcji w dowolnym czasie i miejscu.

Zobacz: Test Kia Sportage Hybrid

1) Dostępność systemu HDP może się różnić w zależności od wyposażenia i rynku. Szczegółowe funkcje HDP mogą się różnić w zależności od regionu i ze względu na lokalne przepisy. Dalsze szczegóły dotyczące HDP zostaną ujawnione bliżej jego rynkowego debiutu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności