REKLAMA

Kia EV6 GT zdobyła tytuł World Performance Car 2023!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Kia · Dodane: 6 kwietnia 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Tytuł World Performance Car 2023 w tegorocznej edycji konkursu World Car Awards otrzymała elektryczna Kia EV6 GT. Samochód ten ma nie tylko bowiem funkcjonalne nadwozie, ale generuje moc prawie 600 KM!

To już fakt – Kia EV6 GT zdobyła prestiżowy tytuł World Performance Car 2023 w tegorocznej edycji konkursu World Car Awards. Nagroda została przyznana podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Nowym Jorku. Jest to wynik, który potwierdza zaangażowanie marki Kia w tworzenie innowacyjnych rozwiązań z zakresu mobilności.

Kia EV6 GT

Kia EV6 GT to sportowa wersja standardowego modelu, który zdobył wiele innych wyróżnień. Z łączną mocą systemową wynoszącą 585 KM, samochód ten osiąga przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3,5 sekundy oraz prędkość maksymalną 260 km/h. Jego duży zasięg elektryczny, przestronne wnętrze i wyrafinowany design sprawiły, że pokonał on bardzo silną konkurencję tradycyjnych samochodów sportowych napędzanych silnikiem benzynowym.

Design EV6 GT jest zgodny z nową filozofią marki Kia, która podkreśla, że przemieszczanie się umożliwia ludziom poznawanie nowych miejsc, budowanie relacji i zdobywanie nowych doświadczeń. Kia oferuje coraz ciekawsze i coraz bardziej innowacyjne modele oraz dostęp do wielu przydatnych usług. Wyróżnienie przyznane przez jury World Car Awards jest dla marki Kia ogromnym zaszczytem i kolejnym potwierdzeniem sukcesu jej strategii. Prezes i dyrektor generalny Kia Corporation, Ho Sung Song, podkreślił, że firma dokłada wszelkich starań, aby tworzyć samochody, które zapewniają wyjątkową funkcjonalność, a jednocześnie inspirują klientów pomysłowością, technologią i designem.

Zobacz: Kia wprowadza zdalne aktualizacje oprogramowania OTA

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności