REKLAMA

Piwo bezalkoholowe jednak z alkoholem! Koncern wycofuje piwo ze sklepów!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 20 sierpnia 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Carlsberg wycofuje ze sklepów piwo, które ma etykietę określającą je jako bezalkoholowe. W rzeczywistości w środku znajduje się kilkuprocentowe piwo Carlsberg Pilsner. Spożycie takiego piwa przed jazdą autem może mieć katastrofalne skutki.

Koncern Piwowarski Carlsberg poinformował o ogromnym błędzie jakie dostrzeżono w produkcji jego piwa. Okazuje się, że do sklepów trafiło piwo błędnie oznaczone jako bezalkoholowe! W rezultacie skonsumowanie takiego piwa może mieć poważne konsekwencje dla takiej osoby. Odebranie prawa za jazdę po spożyciu alkoholu to tylko wierzchołek góry lodowej. Piwo może stanowić zagrożenie bezpieczeństwa dla osoby, która spożyje takie piwo i podejmie się prowadzenia jakiegokolwiek pojazdu mechanicznego.

Piwo bezalkoholowe Carlsberg z alkoholem?!

Problem jest poważny, dlatego Carlsberg wycofuje z sklepów wadliwe serie piwa. Sęk w tym, że jego cześć już trafiła do klientów. Przyczyną wycofania piwa jest zaskakująca. Okazuje się, że piwo ma niewłaściwą etykietę główną! Zostało oznaczone etykietą piwa bezalkoholowego (Carlsberg 0,0%), zamiast etykietą piwa z zawartością alkoholu – Carlsberg Pilsner. Co ciekawe, klient jest w stanie to wykryć, o ile czyta skład danego produktu, bowiem kontretykieta na butelkach (etykieta tylna) oraz opakowanie zbiorcze (karton), w które piwo jest pakowane są oznaczone prawidłowo.

Wadliwe piwo Carlsberg – po tym je rozpoznasz:

  1. Piwo Carlsberg w butelkach o poj. 500 ml o numerach partii i dacie minimalnej trwałości:
    Numer partii: LPL03L/215,
    Termin przydatności: 30.04.22
    Wskazanie godziny na butelce: od 10:05 do 10:27

Powyższa wada zaistniała z powodu błędu na linii produkcyjnej. W wyniku szczegółowej analizy oraz weryfikacji monitoringu, potwierdziliśmy, że wada dotyczy 1300 butelek piwa. W przypadku dokonania zakupu produktu ze wskazanej powyżej partii prosimy Państwa o kontakt z infolinią Carlsberg Polska pod numerem telefonu 801 888 333 (koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora) w celu ustalenia wymiany lub zwrotu wadliwego towaru. Informujemy również, że są Państwo uprawnieni do zwrotu tego produktu w sklepie, w którym Państwo dokonali zakupu. Koncern przeprosił na swojej stronie za wszelkie niedogodności, które może spowodować zaistniała sytuacja. Ale nie wiadomo, czy wadliwy produkt spowodował jakieś większe konsekwencje dla klientów. O tym, czy po zwykłym piwie bezalkoholowym można prowadzić, dowiesz się z naszego testu:

Zobacz: Piwo bezalkoholowe – czy można po nim prowadzić? Sprawdzamy!

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
kitajecPawelHenryczek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kitajec
Gość
kitajec

To się pod paragraf nadaje…….

Pawel
Gość
Pawel

Nieźle. Gratuluję im zajebistej antyreklamy 😀

Henryczek
Gość
Henryczek

Jebani…… A jak ktoś wypił i a miał kontrole Pilocji? Straci prawo jazdy?

Aktualności