REKLAMA

Blokująca się wycieraczka przedniej szyby – Opel wzywa do serwisów

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: DailyDriver.pl · Dodane: 20 grudnia 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Blokująca się w trakcie jazdy przednia wycieraczka to dość częsty problem w wielu autach. Pojawił się on też w model Opel Mokka. Różnica polega na tym, że producent przyznał się do wady technicznej i rozpoczął akcję serwisową.

Zacinająca się czy blokująca w trakcie pracy przednia wycieraczka to problem, z którym nasza redakcja i jej mechanicy spotykają się często. Zazwczyczaj kończy się na wymianie modułu sterującego ich pracą. A to oznacza często niemałe koszty. W omawianym przypadku koncern Opel zauważył problem i rozpoczął akcję serwisową, bowiem usterka ma niewątpliwy wpływ na bezpieczeństwo jazdy.

Opel Mokka i zacinające się wycieraczki szyby

Jak wynika z informacji do jakich dotarliśmy, w samochodach marki Opel Mokka (P2QO) z roku modelowego 2021 dostrzeżono problem z wycieraczką szyby czołowej. W autach, które zostały wyprodukowane we Francji, wycieraczka szyby przedniej może blokować się w niskich temperaturach otoczenia, co może być przyczyną pogorszenia i/lub utraty widoczności, a w konsekwencji przyczynić się do spowodowania przez kierującego kolizji drogowej.

Akcja ma duży zasięg. Tylko na polskim rynku kampanią naprawczą dotyczy 436 samochodów.  Opel zadeklarował jednak, że właściciele samochodów zostaną powiadomieni listami poleconymi o możliwości wystąpienia usterki oraz zaproszeni do autoryzowanych serwisów w celu aktualizacji oprogramowania. Ma to rozwiązać problem z działaniem wycieraczek.

Zobacz: Nowy Opel Astra L już prawie w Polsce! Mieliśmy okazję go poznać!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności