REKLAMA

Jaguary E-Pace, F-Pace, XE i XF mają problem z wyciekającym paliwem

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 28 września 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Rusza akcja serwisowa dotycząca samochodów marki Jaguar. Mowa jest o modelach E-Pace, F-Pace, XE i XF z silnikami Diesla może dojść do wycieków paliwa w komorze silnika, co stanowić może zagrożenie dla innych pojazdów na drodze.

Kolejna akcja serwisowa dotycząca problemów z wyciekającym paliwem. Po Porsche Cayenne, Toyotach, Lexusach i Mercedesach, teraz o problemie poinformował Jaguar. W tym przypadku sytuacja jest o tyle dobra, że wada dotyczy aut z silnikami wysokoprężnymi, dlatego ryzyko pożaru jest w zasadzie żadne. Ale jest inny problem.

Wycieka paliwo w Jaguarach

Przedstawiciel marki Jaguar w Polsce przekazał informację, że w modelach E-Pace, F-Pace, XE i XF rok modelowy 2021, wyprodukowanych w Wielkiej Brytanii, przewód powrotnego wtryskiwacza mógł być nieprawidłowo wyprodukowany, w konsekwencji czego może dojść do nieszczelności przewodu i wycieku paliwa w komorze silnika. W takim przypadku kierowca może poczuć silny zapach oleju napędowego lub zaobserwować plamy paliwa w miejscu zaparkowania pojazdu. Paliwo może wyciekać na nawierzchnię drogi, co może stwarzać zagrożenie poślizgiem dla innych uczestników ruchu drogowego.

Tylko w Polsce akcja serwisowa obejmuje łącznie 56 samochodów. Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele wszystkich pojazdów sprzedanych na rynku polskim zostali poinformowani o ogłoszonej akcji przywoławczej i konieczności skontaktowania się z serwisem w celu sprawdzenia kodu produkcji przewodu paliwa i w razie konieczności wymiany tego elementu. Informacji związanych z kampanią udziela Inchcape JLR Poland Sp. z o.o. (adres: ul. Łopuszańska 38 B, 02-232 Warszawa, tel.: 22 388 88 99, e-mail: kontakt@jaguar.pl).

Zobacz: Potężna akcja serwisowa – Toyoty i Lexusy mogą się spalić!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności