REKLAMA

W Porsche Cayenne mogą odkręcić się tylne wahacze!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 3 września 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Porsche Cayenne ma wadliwe nakrętki, które mogą doprowadzić do odkręcenia się tylnych wahaczy. Dlatego rusza akcja serwisowa, która ma rozwiązać problem. Zjawisko występuje w modelach z serii 9YA i 9YB.

Porsche ponownie ma problem z elementami przykręcanymi. Koncern zmagał się z tą wadą techniczną już kilkukrotnie, teraz znowu wykryto problem. Okazuje się, że także w modelu Porsche Cayenne i Cayenne GT może dojść do odkręcenia się tylnych wahaczy. Wszystko przez wadliwe nakrętki.

Wadliwe mocowanie wahaczy Porsche

Przedstawiciel marki Porsche w Polsce, czyli Volkswagen Group Polska poinformował, że wykrył poważny problem w niektórych samochodach z serii Cayenne. Okazuje się, że autach Porsche Cayenne (9YA) i Cayenne Coupe (9YB), które zostały wyprodukowane w Niemczech jest problem z połączeniem śrubowym. Dostrzeżono, że przy wahaczach tylnej osi mogły zostać zamontowane nakrętki mocujące, które nie zostały wyprodukowane zgodnie z parametrami określonymi w specyfikacji.

Porsche Cayenne Porsche 9YA

W rezultacie, Porsche uruchomiła akcję serwisową. Nie jest ona bardzo duża, bo na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 17 pojazdów. Ale taka wpadka nie powinna mieć miejsca w przypadku takiej marki i tak szybkich modeli aut. Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele objętych kampanią samochodów będą zapraszani do Autoryzowanych Stacji Obsługi, w celu wymiany nakrętek mocujących przy wahaczach wleczonych tylnej osi.

Zobacz: Porsche Taycan ma pękające wahacze dlatego rusza akcja serwisowa!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności