REKLAMA

Opel Corsa i samoczynnie wybuchające poduszki powietrzne!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: DailyDriver.pl · Dodane: 22 stycznia 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Opel Corsa ma wadliwe poduszki powietrzne, którą mogą niespodziewanie eksplodować. Akcja serwisowa dotyczy najnowszej generacji Corsy F i nie warto zwlekać z naprawą auta. Producent bezpłatnie usunie usterkę, z uwagi na zagrożenie zdrowia i życia użytkowników.

Problemy z samoczynnie wybuchającymi poduszkami powietrznymi nie są niestety czymś nietypowym. Wbrew pozorom skala akcji serwisowych dotyczących tego problemu jest całkiem szeroka. Słynne poduszki powietrzne TAKATA narobiły ogromnego problemu dla wielu koncernów z nich korzystających. Teraz do problemu ze swoimi „airbagami” przyznał się Opel. Sprawa jest całkiem poważna.

Wybuchające poduszki powietrzne w Oplu Corsa

Opel poinformował w samochodach Corsa F RM 2020, 2021 wyprodukowanych w Hiszpani może dojść do niespodziewanej eksplozji bocznych poduszek powietrznych. Sytuacja może nastąpić bez żadnego uzasadnienia. Jak to możliwe? Okazuje się, że za wszystkim stoi niewystarczającego uziemienia elektrycznego. To może doprowadzić do aktywacji airbagów.

Jak się okazuje, tylko na polskim rynku akcja serwisowa obejmuje łącznie 23. Niemiecki koncern zarzeka się, że właściciele samochodów zostaną powiadomieni listami poleconymi o możliwości wystąpienia usterki oraz zaproszeni do autoryzowanych serwisów w celu poprawienia połączenia przewodów masowych.

Zobacz: Skoda Superb ma poduszki powietrzne, które mogą samoczynnie eksplodować!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności