REKLAMA

Problemy z Audi S8, S8 Plus i A8! Setki aut trafi na naprawę!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 4 stycznia 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Luksusowe Audi A8 D4 oraz jego sportowe wersje czyli Audi S8 i S8 Plus zostały objęte akcją serwisową. Problemy sprawia uszczelka podszybia. Producent zdecydował o wezwaniu setek aut do serwisów. W samej tylko Polsce jest to ponad 200 samochodów.

rzedsiębiorca Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w niektórych samochodach marki AUDI, modele: A8, S8 i S8 plus (typ: 4H), wyprodukowanych w Niemczech pomiędzy czerwcem 2010 r. a lipcem 2018 r., może odkształcić się i poluzować uszczelka podszybia. Poluzowana uszczelka może dotykać gorących elementów w komorze silnika, co może skutkować uszkodzeniem termicznym uszczelki i sąsiednich elementów.

Audi S8 Plus z 2015 roku 

Na rynku polskim kampanią naprawczą objęte są łącznie 222 pojazdy. Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele objętych kampanią samochodów będą listownie zapraszani do Autoryzowanych Stacji Obsługi, w celu montażu metalowego uchwytu zabezpieczającego, zapobiegającego poluzowaniu się uszczelki podszybia. Informacji związanych z kampanią udziela Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. (adres: ul. Krańcowa 44, 61-037 Poznań; tel.: 61 650 35 88).

Zobacz: Elektryczne Audi e-Tron może się zapalić! Rusza akcja serwisowa!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności