REKLAMA

Hybrydy z grupy Stellantis mogą się zapalić! Rusza akcja serwisowa

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: DailyDriver.pl · Dodane: 21 kwietnia 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Rusza akcja serwisowa dotycząca potencjalnego ryzyka przegrzania akumulatorów w samochodach hybrydowych z grupy Stellantis, w konsekwencji pożaru aut. Akcja dotyczy modeli Citroën C5 Aircross, Peugeot 3008, Peugeot 508, DS7 Crossback oraz Opel Grandland.

Właściciele hybrydowych modeli samochodów marki Citroën, Peugeot, DS oraz Opel wyprodukowanych przez Stellantis zostali poinformowani o kampaniach serwisowych związanych z potencjalnym niebezpieczeństwem wybuchu akumulatorów wysokonapięciowych. W Polsce akcją naprawczą objętych jest łącznie 1 908 pojazdów.

Hybrydowe problemy

Przedsiębiorca Stellantis Polska z siedzibą w Warszawie powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o możliwych problemach z akumulatorem wysokonapięciowym w modelach Citroën C5 Aircross, Peugeot 3008, Peugeot 508, DS7 Crossback oraz Opel Grandland. W przypadku awarii akumulatora, może dojść do niekontrolowanego wzrostu temperatury, co z kolei może spowodować pożar.

Zobacz: Test DS 7 Crossback E-Tense 300 4×4

W ramach kampanii naprawczej właściciele samochodów objętych akcją zostali poinformowani o konieczności zgłoszenia się do autoryzowanych serwisów w celu przeprogramowania systemu zarządzania akumulatorem BMS (Battery Management System) za pomocą ulepszonego oprogramowania monitorującego akumulator. W przypadku wykrycia wadliwego akumulatora wysokiego napięcia, zostanie on wymieniony. W Polsce kampanią naprawczą objętych jest łącznie 1 908 pojazdów, z czego 430 to modele Citroën C5 Aircross, 870 to modele Peugeot 3008 i 508, 273 to modele DS7 Crossback, a 335 to modele Opel Grandland.

Zobacz: Trzy modele Lexusa zagrożone pożarem! Potężna akcja serwisowa

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności