REKLAMA

Mając 3 promile wsiadł w auto i pojechał do sklepu po alkohol!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 20 lipca 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Funkcjonariusz puławskiej drogówki w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał 3 promile alkoholu w organizmie i w tym stanie, wraz z kolegą jechał samochodem po alkohol. W Janowcu jego niebezpieczną jazdę zauważył puławski policjant, dla którego była to kolejna tego typu interwencja zrealizowana po służbie.

W niedzielę 18 lipca tego roku w Janowcu, tuż po godzinie 10:00 funkcjonariusz puławskiej drogówki st. sierż. Paweł Sztobryn, jadąc z rodziną nad zalew zauważył dziwnie poruszającego się pod drodze Forda. Kierowca nie trzymał toru jazdy, momentami zjeżdżając na przeciwległy pas ruchu. Policjant mając podejrzenie, że kierujący jest nietrzeźwy, postanowił zatrzymać auto. W pewnym momencie wyprzedził Forda i zmusił do zatrzymania. Już w pierwszej chwili policjant nie miał wątpliwości, że zatrzymany kierowca spożywał alkohol. Będąc jednak po służbie, wezwał kolegów z patrolu do przeprowadzenia czynności.

Kierowca miał 3 promile jadąc do sklepu po … alkohol

Niestety okazało się, że kierowca nie zamierza czekać z założonymi rękoma na policjantów. Postanowił uciekać, ale został powstrzymany przez policjanta, dla którego była to kolejna tego typu interwencja przeprowadzona w czasie wolnym od służby. Na miejsce przyjechał patrol skierowany przez dyżurnego. Badanie wykazało, że kierowca Forda ma 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna w tym stanie przewoził także pasażera. Jak oświadczył mundurowym, jechali po alkohol, który im się skończył.

Zobacz: Był tak pijany, że zamiast do dziewczyny przyjechał na komisariat Policji!

Pijany kierowca, który swym zachowaniem naraził na niebezpieczeństwo nie tylko siebie i pasażera, ale także innych użytkowników drogi, poniesie surowe konsekwencje. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, zatrzymanie prawa jazdy na okres co najmniej 3 lat i wysoka grzywna. Będzie musiał także zapłacić świadczenie w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych.

Zobacz: Co grozi kierowcy za jazdę autem po pijanemu w 2021 roku?

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Dante Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dante
Gość
Dante

Polskie Priorytety 😉 i determinacja 😉

Aktualności