REKLAMA

Toyota wprowadzi na rynek 10 aut elektrycznych! Pomogą jej chińskie firmy!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Toyota · Dodane: 24 kwietnia 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Toyota wprowadzi 10 aut elektrycznych w ciągu najbliższych 3 lat. Nowe modele będą dostosowane do różnych rynków i tworzone w kooperacji z innymi markami samochodowymi, w tym z chińską firmą BYD. A co z hybrydami?

W 2026 roku Toyota planuje wprowadzić na rynek dziesięć nowych modeli samochodów elektrycznych, w tym koncepcyjne crossover i SUV z linii bZ, zaprezentowane na targach w Szanghaju. Firma przewiduje, że roczna sprzedaż BEV wzrośnie do 1,5 miliona aut do 2026 roku, a redukcja emisji CO2 pojazdów Toyoty sprzedawanych na świecie wyniesie 33% do 2030 roku i 50% do 2035 roku. Celem strategicznym firmy jest osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku.

Elektryczne samochody Toyoty

Aby zrealizować swoje cele, Toyota stworzyła odrębny dział specjalizujący się w rozwoju, produkcji i sprzedaży samochodów elektrycznych. Strategia wprowadzania nowych modeli BEV na rynek będzie różniła się w zależności od stopnia gotowości poszczególnych regionów do przyjęcia samochodów elektrycznych. W Europie, Japonii, Chinach i USA Toyota wprowadzi do sprzedaży kolejne modele z linii bZ oraz auta nowej generacji.

Elektryczna Toyota bZ4X miała na początku poważne problemy z bezpieczeństwem. Firma jednak dalej będzie rozwijać gamę aut elektrycznych

W USA w 2025 roku rozpocznie się produkcja elektrycznego SUV-a z trzema rzędami siedzeń, a w Chinach, obok modelu bZ4X i nowego bZ3, już w 2024 roku zadebiutują dwa samochody elektryczne opracowane specjalnie na ten rynek. W Azji i na innych rynkach rozwijających się Toyota będzie odpowiadać na wzrost zapotrzebowania na bateryjne pojazdy elektryczne. Do końca roku zostanie uruchomiona lokalna produkcja pickupów BEV, a w kolejnym kroku firma wprowadzi do sprzedaży nowy model małego samochodu z takim napędem.

Toyota zaczerpnie wiedzy od chińskich firm samochodowych

Toyota wraz z firmami BYD i FAW w ramach spółek joint venture pracuje nad projektem elektrycznego crossovera o nazwie Toyota bZ Sport Crossover Concept, który jest kierowany do młodszych kierowców. Po zakupie, samochód ten będzie mógł być wyposażony w nowe funkcje takie jak asystent kierowcy, automatyczne parkowanie oraz inne inteligentne rozwiązania.

Z kolei Toyota bZ FlexSpace Concept to praktyczny SUV z napędem elektrycznym, który został zaprojektowany z myślą o użytkowaniu przez całą rodzinę. Samochód ten jest wyposażony w przestronną kabinę z wieloma udogodnieniami i zaawansowanymi systemami bezpieczeństwa. Ponadto, oferuje szeroki wachlarz inteligentnych funkcji oraz wydajny napęd o dużym zasięgu. Projekt tego nowoczesnego SUV-a powstaje we współpracy z firmą Guangzhou Automobile Group.

Zobacz: Niesprzedawalna Toyota? Klienci rezygnują z jej zakupu!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności