REKLAMA

Problemy z ładowaniem hybrydy Suzuki – rusza akcja serwisowa

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Suzuki · Dodane: 9 marca 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Hybrydowe Suzuki Across ma problem dotyczący układu ładowania akumulatora. Producent zorganizował akcję serwisową mającą wyeliminować usterkę. Bez tego napęd hybrydowy może przestać działać.

W marcu 2019 roku Suzuki i Toyota podjęły współpracę, która skupia się na podziale technologii napędowych oraz wymianie projektów samochodów. Celem tej współpracy jest uzupełnienie ofert obu firm na rynkach europejskich i indyjskich. W efekcie podjętej współpracy, latem 2020 roku na rynku europejskim zaprezentowano model Suzuki Across, będący bliźniaczym modelem Toyoty RAV4 Prime. Zmiany wizualne obejmują m.in. nowy przedni pas pojazdu z innymi reflektorami i większym wlotem powietrza, emblematy, wzory felg oraz inne logo na kierownicy. Ponadto, modele różnią się wyposażeniem, a Suzuki jest oferowane wyłącznie jako hybrydowy model typu plug-in z napędem na cztery koła.

Suzuki Across z wadą napędu hybrydowego

W Suzuki Across dostępny jest wyłącznie jeden rodzaj napędu, a mianowicie układ hybrydowy typu plug-in opracowany przez Toyotę. Składa się on z 2,5-litrowego silnika benzynowego oraz dwóch silników elektrycznych, a cały układ napędowy jest zasilany akumulatorem o pojemności 18,1 kWh, który może być ładowany z gniazdka. Toyota ma ostatnio problemy ze swoimi napędami hybrydowymi i niestety nie ominęło to też Suzuki Acrossa, który korzysta z tego samego rozwiązania.

Zobacz: Hybrydowa Toyota RAV4 traci moc na mrozie! Rusza akcja naprawcza

Okazuje się, że w samochodach Suzuki Across, które zostały wyprodukowane w Japonii, mogą wystąpić wahania napięcia w układzie ładowania akumulatora litowo-jonowego, co może spowodować zaświecenie kontrolki ostrzegawczej na zestawie wskaźników, a układ ładowania może przestać działać. Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest łącznie 49 pojazdów. Producent powiadomi listownie wszystkich właścicieli samochodów objętych akcją o konieczności skontaktowania się z autoryzowaną stacją obsługi, w celu modyfikacji oprogramowania pojazdu.

Zobacz: Niesprzedawalna Toyota? Klienci rezygnują z jej zakupu!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności