REKLAMA

Wyścigi amatorskie Motointegrator Classicauto Cup już 10 września!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 8 września 2016
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Autodrom Jastrząb będzie areną zmagań kierowców biorących udział w czwartej rundzie Motointegrator Classicauto Cup, która odbędzie się już 10 września.  To świetna propozycja dla kierowców, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności w wyścigowych warunkach. Zawody adresowane są głównie do amatorów, dzięki czemu także i Ty możesz wziąć w niej udział!

Po wakacyjnej przerwie, w ramach przedostatniej rundy pucharu MMC odbędzie się również przedfinałowa odsłona Toyota Cup, która od pierwszych startów cieszy się wśród zawodników rekordową popularnością.

Już w pierwszej odsłonie Toyota Cup wzięło udział 23 zawodników, co stanowiło ponad 10 proc. wszystkich startujących w zawodach MMC. Wśród nich znalazł się nasz zespół w barwach Toyota Team Classic, który wystawił cztery modele Celica GT szóstej generacji

– wyjaśnia Michał Horodeński, prezes Toyota Team Classic – Dla nas to przede wszystkim hobby, ale jako zespół chcemy przypomnieć i podtrzymać tradycje obecności marki Toyota w rajdach i wyścigach, dlatego angażujemy się w różne przedsięwzięcia z tym związane.

aaut

Zobacz: Majówka na Torze Kielce – Classicauto Cup

Motointegrator Classicauto Cup to obecnie największa w Polsce imprez rajdowo-wyścigowa, w której biorą udział kierowcy amatorzy z całego kraju. W tym roku starty odbywają się na torach w Ułężu, Białej Podlaskiej i Kielcach. Czwarta, przedostatnia eliminacja MCC rozegrana zostanie na nowym dla tej rundy obiekcie, Autodromie Jastrząb leżącym pomiędzy Radomiem i Szydłowcem. Organizatorzy zaplanowali 3- kilometrową trasę. Kierowcy będą mieli szansę przejechać ją pięciokrotnie.

Tor Kielce wyścigi Toyota

Tor Kielce 

– MCC to dobra i sprawdzona formuła dla kierowców amatorów dysponujących często ograniczonym budżetem, którzy chcą zmierzyć się z torem i czasem w bezpiecznych warunkach. W zawodach biorą udział samochody klasyczne i zabytkowe podzielone według wieku i klasy. Dodatkowo można współzawodniczyć w ramach tej samej marki, a sama impreza to doskonała okazja to spotkania fanów sportowych samochodów – dodaje Michał Horodeński.

Zobacz: Prapremiera autodromu Skoda w Poznaniu

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności