REKLAMA

Alpine A110 Rally oficjalnie z rajdową homologacją

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Alpine · Dodane: 4 sierpnia 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Alpine A110 Rally można już zamawiać w katowickim salonie francuskiej marki. Model ten posiada homologację rajdową, która umożliwi mu rywalizację w najbardziej prestiżowych rajdach na świecie, w tym w ERC i WRC. Wbrew pozorom nie jest to żadne szaleństwo, bo Alpine to marka ściśle związana ze sportem samochodowym.

Nie da się ukryć, że w samochodach firmy Alpine jest coś, co przyciąga naszą redakcję – podwójna natura. W założeniach mają one łączyć sportowy charakter z wygodą na co dzień, czyli wypisz wymaluj idealny daily driver. Sztandarowy i jedyny na tę chwilę model czyli Alpine A110 doczekał się już łącznie 6 wersji. Wśród tych najciekawszych jest A110 Pure i A110S w największym stopniu nastawione na czystą sportową, jazdę. Ale na tym francuska marka nie poprzestała i powróciła do swojej rajdowej historii uzyskując możliwość powrotu na rajdowe trasy, z których w przeszłości była znana.

Homologacja rajdowa dla Alpine A110

W poniedziałek, 20 lipca 2020 roku Międzynarodowa Federacja Samochodowa poinformowała, że Alpine A110 Rally otrzymałao wyczekiwaną homologację R-GT, dzięki której francuskie coupe może brać udział w rajdach zaliczanych do ERC i WRC. Twórcy rajdowej Alpine A110 Rally musieli czekać na certyfikat aż 10 miesięcy, ale dzięki niemu marka, która w 1973 r. wygrała pierwsze Rajdowe Mistrzostwa Świata, ma szansę powrotu na najbardziej prestiżowe rajdy – lokalne, krajowe, regionalne i globalne.

Jak podkreśla Mateusz Widuch, marketing manager Alpine Katowice.

Jako jedyny w tej części Europy salon sprzedaży Alpine mamy ogromną satysfakcję, że dostępny u nas samochód ma tę prestiżową homologację. Trzymamy kciuki za wszystkich kierowców, którzy za sterami Alpine A110 Rally będą się ścigać w światowych, a w szczególności w polskich rajdach

Jak podkreślają przedstawiciela salonu, Alpine A110 Rally znajduje się już w ofercie Alpine Katowice. Najnowsza rajdowa wersja A110 z lekkim aluminiowym podwoziem, czterocylindrowym silnikiem o pojemności 1,8 l i mocy 300 KM, która wyjechała ze stajni Signatech bardziej niż kiedykolwiek ucieleśnia rajdowy styl i znakomite osiągi.

Jak podkreślają twórcy tego rajdowego coupe, auto ma wszelkie predyspozycje, aby podążyć śladami kultowej Berlinette, która święciła tryumfy w latach 70-tych XX wieku. Nie da się przy tym ukryć, że będzie wyróżniać się na dzisiejszych trasach rajdowych zdominowanych przez miejskie hatchbacki.

Każda homologacja to długi proces, wiąże się z wielokrotnymi przeglądami samochodu – podwozia i silnika.  Ogromna praca wykonana przez zespół techniczny Lionela Chevaliera została nagrodzona homologacją FIA R-GT.  Chciałbym podziękować także Renault Sport Racing i FFSA za ich cenną współpracę.  Dzięki ich pracy  ​​Alpine A110 Rally kwalifikuje się do udziału we wszystkich imprezach międzynarodowych, w szczególności WRC i ERC, oprócz krajowych i lokalnych imprez, na których jest obecny od marca.  Nie możemy się doczekać, aż A110 potwierdzi swój potencjał na najbardziej spektakularnych rajdach na świecie, ale przede wszystkim jesteśmy dumni i zaszczyceni, że po 47 latach możemy pomóc Alpine powrócić do najwyższej światowej ligi

– mówi Philippe Sinault, szef zespołu Signatech

Samochody marki Alpine

Marka Alpine została założona w 1955 roku przez Jeana Rédélé, pasjonata sportów motorowych. Alpine zostało legendą po tym, jak Alpine A110 „Berlinette” zwyciężyło dwie edycje rajdu Monte Carlo w 1971 i 1973 roku. Dziś marka Alpine powróciła z nowym samochodem sportowym A110. Nowy model jest wierny ponadczasowym zasadom, które zapewniły sukces Alpine – jest kompaktowy, lekki i zwrotny, by zagwarantować największą przyjemność z jazdy.

Alpine Katowice – jedyny w Polsce i w Europie wschodniej salon sprzedaży samochodów francuskiej marki Alpine. Dostępne są w nim wszystkie modele produkowanych obecnie samochodów Alpine: A110 Pure, A110 Legende, A110 S oraz dwie limitowane edycje: A110 Légende GT i A110 Color Edition. Alpine Katowice jest częścią motoryzacyjnego koncernu Grupa Pietrzak.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności