REKLAMA

Volvo chce zatrudnić ponad 400 nowych inżynierów

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Volvo · Dodane: 7 września 2016
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Ambitne plany Volvo zakładają zwiększenia zatrudnienia wysoko wykwalifikowanej kadry inżynierów. Mają oni pomóc firmie Volvo stać się liderem w klasie premium i zaoferować najnowocześniejsze i najbezpieczniejsze samochody na świecie.

Volvo Cars, producent samochodów segmentu premium rozpoczął jeden z największych procesów rekrutacyjnych w 89 letniej historii marki. Marka Volvo przeżywa obecnie bardzo dynamiczny rozwój, trwają prace nad systemami bezpieczeństwa kolejnej generacji, samochodami autonomicznymi i technologią aut elektrycznych. Firma planuje rekrutację około 400 inżynierów przez najbliższe dwanaście miesięcy. Głównie będą to osoby odpowiedzialne za rozwój oprogramowania. Większość nowych pracowników będzie pracowało w dziale R&D Volvo w Geteborgu w Szwecji.

Volvo S60 Polestar 3.0 T6 350 KM

Ostatnie prawdziwe Volvo z krwi i kości – S60 Polestar z 3,0-litrowym silnikiem o mocy 350 KM!

Volvo otwiera nowe centrum badawczo-rozwojowe w uniwersyteckim mieście Lund na południu Szwecji, w który pracę we wrześniu rozpocznie pierwszych trzydziestu pięciu pracowników. W Lund znajduje się słynny uniwersytet, miasto jest położone bardzo blisko Malmo i duńskiej stolicy Kopenhagi.

Zobacz: Test Volvo S60 Polestar 3.0 T6

Poprzez proces rekrutacji Volvo wzmacnia swoją pozycję w sektorze automotive. W zachodniej Szwecji, tworząc centrum dla rozwoju oprogramowania potwierdza swój dynamiczny rozwój. Volvo bardzo mocno inwestuje w nowe technologie w takich obszarach jak jazda autonomiczna, aktywne systemy bezpieczeństwa i elektryfikacja. Aby osiągnąć ten cel, eksperci Volvo widzą potrzebę ciągłego rozwoju i zatrudniania największych talentów w dziedzinie programowania.

Zobacz: Volvo S90 2016 – zdjęcia i dane techniczne

Wcześniej w tym miesiącu Volvo ogłosiło współpracę z Uberem, aby wspólnie pracować nad rozwojem samochodów autonomicznych. W przyszłym roku wystartuje pilotaży program samochodów autonomicznych w Geteborgu, Londynie i w Chinach. Firma kontynuuje rozwój nowych, rewolucyjnych dla branży systemów bezpieczeństwa, w których wiodącą rolę ma modelowanie komputerowe i programowanie. Nowa seria 90 została zaprojektowana z wykorzystaniem najnowszych technologii.

Zobacz: Nowe Volvo V90 – oficjalne zdjęcia

Volvo XC90, S90 i V90 standardowo wyposażone są w najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa, z tak rewolucyjną technologią jak wykrywanie dużych zwierząt i ochrona przed opuszczeniem pasa ruchu. W dziedzinie elektryfikacji Volvo jest liderem wśród producentów. Hybrydy typu plug-in będą oferowane w każdym wariancie modelowym, który będzie zastępował swój obecny odpowiednik. W 2019 roku zaprezentowane zostaną również w pełni elektryczne modele.

Volvo S60 Polestar 3.0 T6 350 KM

Volvo jest liderem w dziedzinie jazdy autonomicznej i elektryfikacji, jest również niekwestionowanym liderem w dziedzinie bezpieczeństwa – powiedział Peter Mertens Senior Vice President for Research & Development at Volvo Cars Mamy ambicje, aby utrzymać i wzmacniać pozycję lidera. Musimy, więc mieć pewność, że będą pracować dla nas najlepsi z najlepszych. Rekrutacja, którą uruchomiliśmy jest potwierdzeniem naszych planów i ambicji.

Zobacz: Alfa Romeo Giulia – niska masa i świetne osiągi!

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Rzecznik VolvoJerzy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jerzy
Gość
Jerzy

Zatrudnią sobie małe chińskie rączki z Gely – tanio bedzie…ciekawe jak bardzo zchinszczą samochody.

Rzecznik Volvo
Gość
Rzecznik Volvo

Firma zatrudnia przede wszystkim wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników, na co dowodem jest wysoka jakość produkowanych samochodów – Volvo nie przewiduje żadnych zmian w tym zakresie. Każdy wyprodukowany przez firmę samochód jest trwały, bezpieczny i komfortowy. To szwedzka, bezkompromisowa jakość.

Aktualności