REKLAMA

Jakiej firmy opony będzie mieć Alfa Romeo Giulia?

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Alfa Romeo · Dodane: 6 września 2016
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Alfa Romeo Giulia to sedan klasy średniej wyższej o wyraźnie sportowym charakterze. Przekonują o tym nie tylko jej mocne silniki, ale i tylny napęd oraz zaawansowane technicznie zawieszenie. Właśnie dlatego dobór odpowiednich opon dla Giulii był tak ważnym elementem. Dziś wiemy, że dostarczać będzie je dla niej Goodyear!

O nowej Alfie Romeo Giulii wiemy już bardzo dużo. Znamy jej paletę silnikową, osiągi poszczególnych wersji, rozmiary a nawet wyniki jej testów zderzeniowych. Teraz wiemy dodatkowo więcej na temat opon na jakich Giulia będzie opuszczać fabrykę.

Alfa Romeo Giulia na oponach Goodyear

Ogumienie do nowej Alfy Romeo Giulii będzie dostarczał Goodyear. W zależności od wersji auta i jego osiągów będzie ono poruszać się na jednym z dwóch modeli opon – Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 lub EfficientGrip Performance.

Zobacz: Alfa Romeo Giulia – niska masa i świetne osiągi!

Pierwsze z nich, Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3, zostały zaprojektowane, aby spełniać oczekiwania kierowców mocnych sedanów i samochodów sportowych.  W zależności od wersji pojazdu ogumienie montowane będzie na wszystkich czterech kołach w jednym rozmiarze (225/45 R18 91Y) lub parami (225/45 R18 91Y na przód i 255/40 R18 95Y na tył).

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 bieżnik opona

Bieżni opony Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 adresowanej do najmocniejszych wersji Alfy Romeo Giulii

Oba rozmiary będą wyposażone w technologię Goodyear RunOnFlat, której głównym elementem są wzmocnione ściany boczne, zdolne utrzymać ciężar samochodu na dystansie do 80 km po przebiciu i całkowitej utracie ciśnienia w oponie.

Goodyear EfficientGrip Performance

Druga opona, Goodyear EfficientGrip Performance, będzie dostępna w rozmiarze 205/60 R16 92W. Ze względu na niskie opory toczenia opona znajdzie się na wyposażeniu wersji Giulia „AE” („Advanced Efficiency”), w której w szczególny nacisk położono na obniżenie emisji dwutlenku węgla.

Goodyear EfficientGrip Performance opona

Opona Goodyear EfficientGrip Performance o obniżonych oporach toczenia

Wszystkie opony będą nosić oznaczenie „AR”, świadczące o tym, że są certyfikowane przez Alfa Romeo jako oryginalne wyposażenie pojazdów.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności