REKLAMA

Polacy kupili już 10 sztuk sportowego Lexusa LC 500!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Lexus · Dodane: 25 sierpnia 2016
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Przedpremierowy pokaz Lexusa LC 500 w Polsce wyraźnie idzie po myśli organizatorów. Japońska marka sprzedała już 10 egzemplarzy tego modelu w naszym kraju i wszystko wskazuje na to, że do końca roku znajdzie się jeszcze więcej chętnych na ten samochód.

Najnowsze japońskie Gran Turismo ze stajni Lexusa czyli model LC 500 został bardzo dobrze przyjęty przez polskich klientów w ramach trwających pokazów przedpremierowych. Już po pierwszych dniach krótkiego tournée po Polsce, które rozpoczęło się 19 sierpnia w Krakowie, Lexus zebrał już 10 zamówień na ten samochód. Pięć samochodów trafi m.in. do klientów w Krakowie, jedno auto zostanie przekazane w ręce nabywcy z Gdańska.

Zobacz: Alfa Romeo Giulia – niska masa i świetne osiągi!

Dyrektor salonu Lexus Trójmiasto Krzysztof Walder potwierdził, że pierwszy sprzedany Lexus LC 500  w jego salonie to kompletnie wyposażony, niebieski egzemplarz w wersji Superturismo, na którego pokładzie znalazły się m.in. 13-głośnikowy system audio Mark Levinson, dyferencjał o ograniczonym poślizgu (LSD) oraz układ skrętnych kół tylnej osi (DRS). Dodał także, że do końca roku przewiduje sprzedać jeszcze 5 egzemplarzy LC 500 i że jego zdaniem model ten może osiągnąć jeszcze lepsze wyniki sprzedażowe niż tańszy Lexus RC.

Lexus LC 500 – szpera, silnik V8 a do tego wysoki komfort jazdy!

Lexus LC 500 to flagowy model japońskiej marki, który łączyć ma świetne osiągi z luksusowym wyposażeniem i wysokim komfortem jazdy. Nie jest to zatem stricte sportowe auto pokroju Porsche 911, ale dzięki nowoczesnej konstrukcji ma zapewnić dużo frajdy z jazdy swojemu właścicielowi. Tylny napęd, szpera i aż 10-biegowa skrzynia automatyczna, a do tego 5,0-litrowy silnik V8 o mocy 477 KM. Motor zaopatrzono w aktywny wydech, dzięki któremu LC 500 zyskał agresywne brzmienie. Aby zminimalizować masę samochodu, zewnętrzną część drzwi wykonano z aluminium, a wewnętrzną z kompozytów, zbrojonych włóknem węglowym. W rezultacie udało się uzyskać prawie idealny rozkład mas pomiędzy osiami wynoszący 52 do 48 proc. Więcej na temat Lexusa LC 500 przeczytacie w poniższym artykule:

Zobacz: Lexus LC 500 – najciekawsze fakty i dane

Lexus LC trafi do salonów sprzedaży wiosną przyszłego roku. Oprócz modelu LC 500, wyposażonego w tradycyjny silnik V8, oferowany będzie również Lexus LC 500h, napędzany nową, hybrydową jednostką Multi Stage Hybrid System, dysponującą 3,5-litrowym silnikiem V6, sprzężonym z jednostką elektryczną o mocy 360 KM i maksymalnym momencie 348 Nm.

Lexus LC 500 2016

Lexus LC 500 2016

Najnowszy Lexus przyjechał do Polski w ramach sześciomiesięcznego tournée po ponad 25 krajach całej Europy. Samochód był już prezentowany na wystawie motoryzacyjnej w stolicy Hiszpanii, odwiedził Amsterdam, uczestniczył w prologu 24-godzinnego wyścigu na niemieckim torze Nürburgring i wziął udział w kultowym brytyjskim Festiwalu Prędkości w Goodwood.

Lexus LC 500 – cena w Polsce

Prezentowany model jest egzemplarzem przedprodukcyjnym. Produkcja seryjna rozpocznie się w marcu 2017 roku, a oficjalna sprzedaż – dwa miesiące później. Cena Lexusa LC to bagatela 489 000 zł! To ponad 100 000 zł więcej niż najmocniejsza wersja Lexusa RC F z tym samym, 477-konnym motorem V8!

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności