REKLAMA

Wyniki sprzedaży Opla w Polsce najlepsze od 16 lat!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 4 czerwca 2016
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Wyniki sprzedaży samochodów marki Opel w Polsce w maju 2016 roku są najlepsze od 16 lat! Polscy klienci najwyraźniej przekonali się do nowej Astry, która według sprzedawców Opla, cieszy się dużym zainteresowaniem w naszym kraju. Po pierszych 5 miesiącach Polacy kupili prawie 6 tys. egzemplarzy tego modelu.

W maju sprzedaż Opla na polskim rynku wyniosła 3 215* samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 tony, co daje 31,8% wzrostu w porównaniu do tego samego miesiąca rok wcześniej – 2 440 sztuk. Tak dobry wynik dał Oplowi trzecie miejsce wśród najbardziej popularnych marek na polskim rynku. Był to dla Opla najlepszy maj od 16 lat, czyli od 2000 roku. Łączna sprzedaż Opla w tym roku wyniosła 15 458 samochodów, czyli o 13,3% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku, zakończonym wynikiem na poziomie 13 646 sztuk. Ponadto, samochody osobowe marki Opel były drugi miesiąc z rzędu najchętniej wybieranymi nowymi autami przez klientów indywidualnych.

Zobacz: Opel Astra V otrzymał tytuł Samochodu Roku 2016

„Samochód Roku 2016 – nowa Astra jest coraz chętniej wybierany przez polskich klientów. Popularność tego modelu pozwala nam na osiąganie kolejnych rekordowych wyników sprzedaży marki. To był najlepszy maj dla Opla od 16 lat!” – powiedział Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny General Motors Poland.

Opel Astra V 2016 droga słońce

Opel Astra V generacji

Liderem sprzedaży marki na polskim rynku po pierwszych pięciu miesiącach roku jest Opel Astra, którego sprzedaż wyniosła 5 831 sztuk. Sprzedaż Astry na polskim rynku wzrosła w tym roku o ponad 41%. W maju model ten był ponownie najczęściej wybierany przez polskich klientów indywidualnych. Na drugim miejscu wśród modeli Opla uplasowała się Corsa z wynikiem 2 860 egzemplarzy, trzecia lokata przypadła modelowi Mokka – 2 022 sztuki.

Zobacz: Sprzedaż Mazdy MX-5 przekroczyła milion egzemplarzy!

Jeszcze w tym roku zadebiutują na polskim rynku kolejne nowości Opla – modele Zafira oraz Mokka X. Przyjmowanie zamówień na nową Zafirę rozpocznie się już w czerwcu. Pierwsze egzemplarze tego niezwykle praktycznego minivana trafią do salonów sprzedaży w październiku br. Późną jesienią swoją premierę na polskim rynku będzie miała najnowsza odsłona popularnego miejskiego SUVa – nowa Mokka X.

* Dane wg PZPM na podstawie CEP

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności