Sprzedaż Mazdy MX-5 osiągnęła kolejny rekord. Od 1989 roku na całym świecie sprzedano ponad milion egzemplarzy tego modelu. Jak to możliwe, że ten niewielki roadster jest tak chętnie wybieranym przez kierowców autem?

22 kwietnia wyprodukowano milionowy egzemplarz Mazdy MX-5, legendarnego roadstera, który po raz pierwszy zjechał z linii montażowej zakładu nr 1 Ujina w Hiroszimie 27 lat temu, w kwietniu 1989 r. „Fakt, że przez wszystkie te lata Mazda MX-5 (od pierwszej aż po obecną, czwartą, generację) znajdowała licznych nabywców, to zasługa silnego wsparcia ze strony rzeszy fanów tego modelu z całego świata” – powiedział Masamichi Kogai, prezes zarządu i dyrektor naczelny Mazda Motor Corporation. „Mazda powstała 96 lat temu w Hiroszimie, więc wkrótce będziemy obchodzić stulecie firmy. Z myślą o zbliżającym się jubileuszu zamierzamy nadal oferować klientom radość z jazdy modelem, który zdążył stać się symbolem Mazdy. Naszą ambicją jest zbudowanie szczególnej więzi z klientami, tak aby zawsze wybierali naszą markę”.

Mazda MX-5 ND 2016 kręta droga góry

Mazda MX-5 ND 2016 

Zobacz: Test Mazda MX-5 ND 2.0 SKYACTIVE-G

W ramach wdzięczności dla miłośników i właścicieli MX-5, milionowa Mazda MX-5 pojawi się na zlotach fanów na całym świecie. Po raz pierwszy, dokładnie 3 maja, zostanie zaprezentowana w Japonii podczas Festiwalu Kwiatów w Hiroszimie – weźmie udział w kwiatowej paradzie. Jubileuszowy samochód będzie można podziwiać 26 czerwca w Wielkiej Brytanii podczas Festiwalu Prędkości w Goodwood, który będzie pierwszym przystankiem europejskiego tournée.

Mazda MX-5 ND 2015_10

Zobacz: Mazda MX-5 Samochodem Roku w konkursie WCOTY 2016

MX-5 to symbol filozofii Mazdy, wyraz ciągłego dążenia do zapewnienia kierowcom niezrównanej przyjemności z jazdy. Od debiutu w roku 1989 ten samochód dostarcza wrażeń, których można doświadczyć wyłącznie w lekkim aucie sportowym, dlatego też zyskał podziw ludzi reprezentujących różne kraje, kultury i grupy wiekowe. Mazda MX-5 została również uhonorowana wieloma nagrodami na całym świecie (ma ich na koncie około 250). Model czwartej generacji, który trafił do sprzedaży w 2015 roku, został obsypany nagrodami – otrzymał, m.in., tytuł ,,Światowy Samochód Roku 2016”, ,,Światowy Design Samochodu 2016”, ,,Samochód Roku Wielkiej Brytanii 2016” oraz „Samochód Roku w Japonii 2015–2016”. Mazda MX-5 to żywa legenda –  od roku 2000 należy do niej rekord Guinnessa w kategorii najchętniej kupowany dwumiejscowy samochód sportowy.

Zobacz: Nowa Mazda MX-5 ND – dane techniczne i polski cennik