REKLAMA

Brak świateł cofania, kamery i czujników po wrzuceniu wstecznego?

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Fiat · Dodane: 15 lutego 2024
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Fiat 500 oraz Fiat Panda mogą mieć problem podczas cofania. W niektórych autach po wrzucenie wstecznego biegu nie działają światła cofania, czujniki parkowania a także kamera. Dlaczego? Przyczyna okazała się prozaiczna, a Fiat zorganizował akcję naprawczą, mająca wyeliminować usterkę.

Gdybyście porozmawiali z obecnymi mechanikami o awaryjności Fiatów, to moglibyście się zdziwić. Auta te zadziwiająco rzadko pojawiają się w naprawie. Ale nie oznacza to, że są bezawaryjne. Jak każde ulega usterkom. Dość ciekawy przypadek ma miejsce w przypadku Fiata 500 czy Pandy. Otóż w samochodach tych jest problem z cofaniem. Na szczęście występuje tylko w krótkiej serii produkcyjnej i niewielkiej liczby samochodów.

Fiat 500 i Panda z problemem podczas cofania

Okazuje się w samochodach Fiat 500 i Fiat Panda jest problem podczas cofania. Po wrzuceniu biegu wstecznego nie włącza się kamera cofania ani czujniki odległości. Co więcej, nie włączają się też światła cofania co jest już niebezpieczne i to z dwóch powodów. Po pierwsze, kierowca nie widzi dokładnie otoczenia za pojazdem w ciemnościach, a po drugie inni kierowcy oraz piesi nie widzą, że auto cofa.

Usterka została jednak zdiagnozowana przez inżynierów Fiata. Dotyczy bardzo niewielkiej liczby aut (w Polsce tylko 47 egzemplarzy), a producent zorganizował akcję naprawczą, w ramach której bezpłatnie wyeliminuje usterkę. Problemem jest przełącznik biegu wstecznego w skrzyni biegów, którymoże być wadliwy i niezgodny ze specyfikacją. Właściciele wadliwych egzemplarzy zostanie powiadomieni przez Fiata o kampanii naprawczej, ale jeśli masz taki problem, skontaktuj się albo z lokalnych ASO Fiata, albo FCA Poland S.A. (adres: ul. Grażyńskiego 141, 43-300 Bielsko-Biała; tel.: 00 800 342 8 0000).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności