REKLAMA

Auta elektryczne najbardziej awaryjne według rankingu z USA

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: DailyDriver.pl · Dodane: 17 listopada 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Amerykański raport niezawodności Consumer Reports pokazuje, że elektryczne auta są najbardziej awaryjne. Koncerny mają z nimi nadal sporo problemów, choć reklamują je jako dużo prostsze pod względem konstrukcji. Ich użytkownicy mają jednak zupełnie inne zdanie na ten temat.

Consumer Reports, czyli amerykańska organizacja konsumencka non-profit zajmująca się niezależnymi testami produktów, przedstawiła coroczny ranking niezawodności samochodów. Przebadała ona ponad 300 000 pojazdów (sprzedanych w latach 2000-2022), prosząc ich właścicieli o przekazanie problemów, jakie mieli ze swoimi pojazdami. Standardowo tematykę usterek i uwag podzielono na 17 kategorii: problemy z silnikiem, skrzynią biegów, elektroniką itd. Na ich podstawie stworzono raport, przyznający każdej marce ocenę w skali od 0 do 100 punktów w odniesieniu do ogólnej niezawodności.

Elektryczne auta najbardziej awaryjne

Tegoroczny raport okazał się wyjątkowo ciekawy i to z kilku powodów. Po pierwsze do japońskich liderów niezawodności takich jak Honda czy Mazda, dołączyło niemieckie BMW (65/100), które awansowało o 10 miejsc w porównaniu z zeszłym rokiem zajmując świetne, 3 miejsce. Nie da się jednak nie zauważyć, że to azjatyccy producenci samochodów nadal przodują pod względem niezawodności, uzyskując ogólny średni wynik niezawodności wynoszący 59/100. Siedem z 10 najbardziej niezawodnych marek pochodziło z Azji (6 z Japonii, 1 z Korei Płd.). Europejscy producenci samochodów są na drugim miejscu z wynikiem 51/100, podczas gdy marki amerykańskie zajmują trzecie miejsce ze średnią oceną 40/100.

Zobacz: Płaci raty za najem BMW, ale od roku nim nie jeździ, bo nie ma części

Ale zdecydowanie więcej emocji wzbudzają wyniki awaryjności dotyczące poszczególnych typów samochodów. Okazuje się, że najbardziej niezawodne okazały się samochody hybrydowe (w tym plug-in), uzyskując wskaźnik 78/100. Tylko Toyota RAV-4 oceniona została słabo przez właścicieli. Ale najbardziej problematyczne okazały się samochody elektryczne, które uzyskały średnią zaledwie 36/100. Zatem wbrew powszechnie chwalonej prostocie konstrukcyjnej tych aut, producenci mają z nimi spore problemy. Problemy z akumulatorami, systemami ładowania i silnikami w swoich układach napędowych zgłaszali przede wszystkim właściciel takich jak Chevrolet Bolt, Ford Mustang Mach-E , Hyundai Kona Electric i Volkswagen ID.4. Z resztą o akcjach serwisowych tych modeli pisaliśmy w ostatnim czasie bardzo często.

Tesla i Mercedes rozczarowują najbardziej

Ranking najmniej awaryjnych marek zamyka Tesla (19 miejsce na 24), Chevrolet, GMC, Volkswagen, Jeep a na samym końcu Mercedes-Benz. Mercedesa oceniona najgorzej nieprzypadkowo.Właściciele wyjątkowo negatywnie oceniają jakość Mercedesa Klasy E oraz Mercedesa GLE. Aż trudno uwierzyć, ale dawny synonim jakości w USA, stał się jej przeciwieństwem.

Zobacz: Tesla, Kia i Audi – marki, które mają najbardziej awaryjne auta elektryczne

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności