REKLAMA

W USA powstała szkoła nauki jazdy autem z manualną skrzynią biegów

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Mini · Dodane: 8 listopada 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Nauka jazdy autem z ręczną skrzynią biegów? Mini wprowadza w USA specjalny kurs, mający zachęcać Amerykanów, do jazdy autem z manualem. Wbrew pozorom, amerykański rynek nie jest zamknięty na ręczne skrzynie biegów.

Każdy, kto w USA jeździ samochodem z manualną skrzynią biegów, uważany jest za szczególnie lubiącego samochody i jazdę nimi. Zdecydowana większość kierowców w Stanach jeździ samochodem z automatem, a większość aut do nauki jazdy jest także posiada skrzynie automatyczne. Z tego powodu krąży pogłoska, że ​​ręczna skrzynia biegów w USA stanowi rodzaj dodatkowego zabezpieczenia (niczym immobilizer) przed kradzieżą. Na amerykańskich forach samochodowych nie brakuje doniesień, o rzekomo nieudanych próbach kradzieży aut wyposażonych w manuale. Sytuację tę chce wykorzystać Mini i ponownie zaoferować więcej pojazdów wyposażonych w manualną skrzynię biegów. Ma być to rodzaj kampanii promującej przyjemność z jazdy autem wyposażonym w ręczną skrzynię, a metodą popularyzacji tego rozwiązania ma być szkolenie dla kierowców z obsługi ręcznej skrzyni biegów.

Nauka jazdy autem z manualną skrzynią biegów

Szkoła jazdy ucząca jazdy autem z ręczną skrzynią biegów, czyli Mini Manual Driving School, znajduje się w BMW Performance Center w Thermal w Kalifornii (około 50 kilometrów na południowy wschód od Palm Springs). To, co dla Europejczyków może brzmieć dziwnie, zupełnie inaczej postrzegane jest w Stanach Zjednoczonych. Mini podkreśla, że ​​doświadczeni instruktorzy uczą klientów jazdy z manualną skrzynią biegów na torze należącym do BMW Performance Center. Jak w klasycznej szkole nauki jazdy, lekcje podzielone są na część teoretyczną i następującą po niej część praktyczną.

Zobacz: Porsche 911 Sport Classic 3.7 Bi-Turbo to najmocniejsze Porsche z manualem!

Trening skupia się na znalezieniu punktu poślizgu sprzęgła, ćwiczeniu łagodnych startów i zatrzymań oraz prawidłowym przyspieszaniu. Pod koniec kursu kursanci mogą zademonstrować nowo nabyte umiejętności zmiany biegów na małym torze wyścigowym podczas jazdy na czas. Oczywiście osoby odpowiedzialne za Mini podkreślają, że ich marka oznacza radość z jazdy – wcale nie są w błędzie, łącząc radość z jazdy z manualną skrzynią biegów.

Ponieważ podaż aut z ręczną skrzynią biegów stale spada, niektórzy producenci samochodów zdają sobie sprawę, że jest wystarczająco dużo aktywnych kierowców, którzy nadal chcą ręcznych skrzyń biegów. Porsche nadal oferuje manualne przekładnie do niektórych swoich modeli, a obecnie istnieją nawet prototypy manualnych skrzyni biegów dla samochodów elektrycznych. Z kolei Nissan zaprezentował właśnie przerobionego, elektrycznego pickupa z 1977 roku na targach SEMA w Las Vegas , który zachował oryginalną mechaniczną manualną skrzynię biegów.

Zobacz: Bezpłatny kurs doskonalenia techniki jazdy dla młodych kierowców!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności