REKLAMA

Bezpłatny kurs doskonalenia techniki jazdy dla młodych kierowców!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Ford · Dodane: 25 kwietnia 2019
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Rusza Ford Driving Skills for Life 2019 czyli kolejna edycja kursu doskonalenia jazdy autem skierowana do młodych kierowców. Po sukcesie trzech poprzednich edycji programu DSFL, Ford kontynuuje bezpłatne szkolenia z bezpiecznej jazdy i zaprasza do udziału w nowej edycji. O tym kto, kiedy i w jakich miastach będzie mógł wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach z techniki jazdy autem dowiecie się z poniższego materiału.

To już nie pierwszy raz, gdy Ford organizuje bezpłatne kursy doskonalenia jazdy autem w Polsce. Zajęcie Ford Driving Skills for Life odbyły się po raz pierwszy w Polsce w 2016 roku. Do końca 2018 roku w Polsce w ramach programu Ford Driving Skills for Life przeszkolono już niemal 2000 kierowców w wieku od 18 do 24 lat. W 2019 roku amerykański koncern zamierza przeszkolić prawie 1000 kolejnych osób.

Zakres szkolenia Ford Driving Skills for Life 2019

Szkolenie Ford Driving Skills for Life adresowane jest do kierowców w wieku 18-24 lat i składa się z dwóch podstawowych elementów – teorii i zajęć praktycznych wykonywanych za kierownicą auta. Każdy uczestnik, pod okiem doświadczonego instruktora, uczy się rozpoznawać potencjalne zagrożenia na drodze, kontrolować prędkość jazdy i utrzymywać optymalną odległość od pozostałych pojazdów oraz panowania nad samochodem także w sytuacjach awaryjnych.

Podczas szkolenia uczestnicy kursu DSFL dowiedzą się m.in. jak bezpiecznie skręcać w lewo po dojechaniu do skrzyżowania. Młodzi kierowcy poznają też metody opanowania pod- i nadsterowności w samochodach. Nauczą się kontrolowania odległości i sposobów na uniknięcie uderzenia innego auta w tył naszego pojazdu czy zderzenia czołowego. Nowością podczas tegorocznego DSFL będą warsztaty poświęcone rowerzystom, których zalicza się do grona niechronionych uczestników ruchu drogowego i mają one na celu promowanie bezpieczniejszej interakcji między kierowcami, a rowerzystami na europejskich drogach. Szkolenia będą odbywały się na samochodach marki Ford udostępnionych bezpłatnie przez producenta.

Gdzie odbędą się bezpłatne kursy doskonalenia jazdy autem Forda w Polsce?

Pierwsze zajęcia rozpoczną się już 10 maja w Olsztynie w Aeroklubie Warmińsko-Mazurskim na ulicy Sielskiej 34 i będą trwać do 12 maja. Podzieleni na grupy, młodzi kierowcy przejdą szkolenie z zakresu rozpoznawania zagrożeń na drodze, prowadzenia samochodu, utrzymywania bezpiecznej prędkości i odległości oraz radzenia sobie z rozproszeniem uwagi.

Druga tura odbędzie w Poznaniu w dniach 17-19 maja  na terenie Stadionu INEA przy ulicy Bułgarskiej 17. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do jak najszybszej rejestracji w szkoleniach poprzez stronę : https://www.forddsfl.pl/szkolenie/kalendarz-wydarzen, na której znaleźć można szczegóły na temat samej imprezy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności