Fabryczne części tuningowe RS Performance do sportowych Renault!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 15 grudnia 2018
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Renault Sport stworzyło sklep z częściami tuningowymi do sportowych modeli Renault z serii RS! Części przeznaczone dla klientów biorących udział w imprezach typu Track Days mają na celu zwiększyć moc, poprawić prowadzenie oraz zoptymalizować aerodynamikę francuskich samochodów z serii RS.

Renault to marka, która w sposób wyjątkowy dba o swoich klientów, którzy zdecydowali się na zakup sportowego auta tej firmy. Przedstawiciele koncernu za każdym razem podkreślają, że doskonale zdają sobie sprawę, że ich auta mają nie tylko sportowo wyglądać i przyspieszać, ale też tak się prowadzić. Bo samochody z serii RS widzą tor nie tylko na prospektach reklamowych, ale i w realnym świecie. Dlatego od kilku lat Renault organizuje specjalne dni na torze czyli tzw. Track Days dla właścicieli sportowych modeli z serii RS. Teraz francuski producent poszedł o krok dalej.

Oddział Renault Sport postanowił stworzyć specjalny sklep, w którym amatorzy jazdy na torze, będą mogli zakupić nowe części mające na celu jeszcze bardziej poprawić zachowanie ich samochodów. Pod nazwą RS Performance Francuzi wprowadzają dwie oddzielne i uzupełniające się gamy produktów:

 1. linię akcesoriów nawiązującą do wyścigów torowych stworzoną dla tych, którzy poprzez zwiększenie osiągów czy podkreślenie sportowego stylu, pragną potęgować doznania na torze za kierownicą RS
 2. linię produktów pochodnych, od klasycznego butiku po wyposażenie warsztatowe, wykreowaną z myślą o amatorach i profesjonalistach, którzy chcą być częścią świata Renault Sport.

Mówiąc najprościej, w specjalnym sklepie internetowym będzie można zamówić podzespoły poprawiające osiągi, prowadzenie czy aerodynamikę pojazdu, albo gadżety adresowane do miłośników samochodów Renault z serii RS. najlepsze efekty uzyskać może na autodromie, ale nie oznacza to oczywiście, że zainstalowanie tych elementów, uniemożliwi jazdę na co dzień Waszym Renault.

Jak można poprawić osiągi czy prowadzenie auta dzięki częściom RS Performance?

Na chwilę obecną oferta sklepu www.renaultsport.com z częściami RS Performance adresowana jest do właścicieli Renault Clio IV RS napędzanych dwulitrowymi silnikami z turbodoładowaniem (choć oferta zostanie niebawem rozszerzona do innych modeli RS).

Moc można poprawić dokupując np. wydajniejszy intercooler za 960 euro, który pozwala obniżyć temperaturę powietrza dolotowego o 15-20 stopni Celsjusza, czy montując nowy filtr powietrza. Zdaniem producenta, po zainstalowaniu nowych części i wystrojeniu na nowo ECU silnika, parametry jednostki napędowej powinny ulec wyraźnej poprawie.

Z zewnątrz Renault Clio IV RS może zostać wyposażone w szereg dodatków i usprawnień w tym w :

 1. sportowy bodykit poszerzający auto (2000 euro)
 2. potężny tylny spoiler Clio Cup (1249 euro)
 3. wykonaną w całości z karbonu maskę silnika obniżającą wagę (1800 euro)

Modyfikacje mogą przy tym objąć też wnętrze pojazdu. Paleta dodatków jest całkiem bogata i obejmuje m.in. takie rzeczy jak:

 1. sportowe nakładki na pedały
 2. dywaniki
 3. podłokietniki
 4. uchwyt na gaśnicę
 5. sportową gałkę i mieszek skrzyni biegów

Zakres części ma ulec niebawem kolejnemu rozszerzeniu. Mają pojawić się nowe fotele kubełkowe adresowane do kierowców oczekujących profesjonalnych siedzeń do jazdy na torze. Ale to nie koniec. Bardzo istotne zmiany można uczynić w podwoziu Clio IV RS. Na zamówienie dostępne jest m.in.:

 1. zawieszenie Bilstein B14 obejmujące nowe amortyzatory i sprężyny (1200 euro)
 2. zawieszenie Bilstein B12 obejmujące nowe amortyzatory i sprężyny o nieco mniej bezkompromisowej charakterystyce pracy niż B14 (1020 euro)

Wszystkie części objęte są gwarancją, ale co jeszcze ważniejsze, ich stosowanie nie ma wpływu na fabryczną gwarancję na samochód. Można jest zatem spokojnie zamontować w samochodzie bez obawy, że gwarancja na całe auto zostanie anulowana. Do oferty będą niebawem też dołączać bardziej wydajne układy hamulcowe, sportowe układy wydechowe oraz kolejne części poprawiające parametry silników.

Zobacz: Jazda na torze dla amatorów – Renault Sport Track Days 2018

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności