REKLAMA

Land Rover Defender i Range Rover mają problem z napędem pompy wody

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: DailyDriver.pl · Dodane: 16 maja 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Rusza akcja serwisowa na samochody marki Land Rover. Dotyczy modeli Defender oraz rodziny Range Rovera. Wadliwy pasek napędzający pompę wody może doprowadzić do poważnej usterki a nawet pożaru.

Przedsiębiorca Inchcape JLR Poland Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie, zwrócił się do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w celu zgłoszenia istotnego problemu dotyczącego pewnych modeli samochodów marki Land Rover. Spółka poinformowała, że w samochodach tych istnieje potencjalne ryzyko uszkodzenia paska napędowego pompy płynu chłodzącego, co może prowadzić do przerwania cyrkulacji płynu chłodniczego. W konsekwencji, taka sytuacja może spowodować gwałtowne przegrzanie się jednostki napędowej oraz uszkodzenie plastikowego kolanka w układzie chłodzenia, co może skutkować wyciekiem płynu chłodniczego na osłonę termiczną turbosprężarki, a nawet prowadzić do pożaru.

Wadliwe modele Land Rovera

Problem ten dotyczy samochodów Land Rover w określonych modelach i rocznikach produkcji. Są to modele Range Rover Velar z roczników 2021-2023, Range Rover Sport z roczników 2018-2022, Range Rover z roczników 2018-2022 oraz Defender z roczników 2021-2023. Warto podkreślić, że wszystkie te pojazdy zostały wyprodukowane w Wielkiej Brytanii.

Zobacz: Test Range Rover D350

W odpowiedzi na tę sytuację, przedsiębiorca podjął działania naprawcze na rynku polskim, obejmujące łącznie 120 pojazdów. Właściciele tych samochodów zostali poinformowani o istniejącym problemie i akcji serwisowej, która ma na celu usunięcie zagrożenia. Zostali zachęceni do skontaktowania się ze swoim lokalnym serwisem w celu przeprowadzenia niezbędnej naprawy.

Zobacz: BMW X7 ma wadę techniczną – rusza akcja serwisowa

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności