REKLAMA

Rajd Rzeszowski 2023 – harmonogram i plan odcinków specjalnych

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Maciej Niechwiadowicz · Dodane: 20 czerwca 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Rajd Rzeszowski od wielu lat jest stałym i ważnym wydarzeniem w kalendarzu rajdowym naszego kraju. Zawody, które mają swoją bazę w stolicy Podkarpacia, od 2002 roku nieprzerwanie stanowią rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a od 2016 roku są również częścią prestiżowych europejskich zawodów. Tegoroczna edycja imprezy, której głównym sponsorem jest firma MARMA Polskie Folie, odbędzie się tradycyjnie w sierpniu, dokładnie w dniach 10-12 sierpnia.

Podczas MARMA 32. Rajdu Rzeszowskiego będą rywalizować nie tylko polscy rajdowych, zarówno ci jeżdżący samochodami najnowszych specyfikacji, jak i ci startujący w historycznych rajdówkach, ale także zawodnicy walczący w Rajdowych Mistrzostwach Słowacji. Dla nich trasa zawodów będzie składać się z jedenastu specjalnych odcinków o łącznej długości ponad 156 kilometrów. W zawodach wezmą udział również załogi biorące udział w cyklu Rajdowych Mistrzostw Południa, które będą rywalizować na pięciu odcinkach specjalnych o łącznej długości 51 kilometrów.

Rajd Rzeszowski w 2023 roku

W piątkowe popołudnie i wieczór (11 sierpnia) odbędą się pięć odcinków specjalnych, z których dwa zostaną dwukrotnie przejechane w okolicach Rzeszowa, a jeden, widowiskowy, odbędzie się po zmroku w samym centrum stolicy województwa podkarpackiego. W sobotę (12 sierpnia) rywalizacja będzie miała miejsce na sześciu odcinkach specjalnych, w trzech różnych lokalizacjach. Uczestnicy rajdu będą rywalizować na odcinkach znanych z poprzednich edycji imprezy, a także na nowych odcinkach nie używanych wcześniej w rajdzie na Podkarpaciu.

Zobacz: Test Hyundai Kona N Performance

Zawody będą rozgrywane na terenie sześciu powiatów i dziesięciu gmin. Załogi rajdowe pojawią się w Rzeszowie oraz w powiatach rzeszowskim, strzyżowskim, jasielskim, dębickim i ropczycko-sędziszowskim. Trasa rajdu obejmować będzie gminy: Boguchwała, Strzyżów, Wiśniowa, Lubenia, Kołaczyce, Frysztak, Brzostek, Wielopole Skrzyńskie i Czudec.

Sponsorzy Rajdu Rzeszowskiego

MARMA Polskie Folie, jeden z największych producentów tworzyw sztucznych w Europie, jest sponsorem tytularnym rajdu. Firma wspierała najważniejszą imprezę sportową w tej części Polski już od 2003 roku. Wsparcie Rajdu Rzeszowskiego to tylko jeden z wielu przejawów zaangażowania marki MARMA w rozwój sportu w naszym regionie. Firma jest również sponsorem drużyny hokejowej STS Sanok, żużlowców Wilków Krosno oraz Rafała Wilka, wielokrotnego złotego medalisty Igrzysk Olimpijskich w paracyklingu. MARMA 32. Rajd Rzeszowski nie mógłby się odbyć tylko dzięki zaangażowaniu sponsora tytularnego. Organizację zawodów wspierają również Województwo Podkarpackie, Miasto Rzeszów oraz Handlopex. Wśród partnerów rajdu znajdują się: Millenium Hall, Hilton Garden Inn Rzeszów, Politechnika Rzeszowska, Lord Jack, SOS PZMot oraz Rotinger.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności