REKLAMA

Giulia Quadrifoglio zwycięzcą „Performance Car of the Year 2020”!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Alfa Romeo · Dodane: 16 stycznia 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio otrzymała nagrodę w kategorii „Performance Car of the Year” tegorocznego konkursu „Car of the Year 2020” organizowanego przez brytyjski magazyn „What Car?”. To kolejny triumf włoskiego auta w klasie sportowych samochodów.

Nic nie dzieje się bez powodu. Nazywa „M3 Killerem” Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio po raz kolejny wygrała rywalizację w klasie sportowych samochodów do jazdy na co dzień. Tym razem okazało się bezkonkurencyjna w plebiscycie czasopisma „What Car”. Co ważne, nie została w żaden sposób sklasyfikowana w jakiejś pobocznej grupie (w stylu auta importowane) tylko wygrała kategorię Performance Car. Wcześniej odniosła świetne wyniki np. w niemieckim magazynie o sportowych auta „Sport Auto”. Ma na końce też szereg innych nagród, zawsze brylując w kwestiach dotyczących wrażeń ze sportowej jazdy i wysokiej uniwersalności.

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio to najlepsze auto sportowe

Legendarna zielona czterolistna koniczynka „Quadrifoglio” po raz kolejny okazała się być bezcennym amuletem, gdyż Giulia pokonała silną konkurencją we wszystkich przedziałach cenowych, plasując się na szczycie swojej kategorii. Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio przekonała do siebie zespół ekspertów czasopisma „What Car?” połączeniem wiodącej w swojej klasie dynamiki jazdy i niezwykłego, mocnego i wszechstronnego aluminiowego silnika, dzięki któremu jest idealna również do codziennej jazdy. Pokonała m.in. Audi RS4 Avant, Audi RS6, Mercedesa AMG GT 4-door czy Mercedesa AMG CLA 45S.

Zobacz: Test Alfa Romeo Giulia Veloce Q4

Cechą szczególną tego modelu jest fakt, że z jednej strony oferuje on osiągi stricte sportowego auta a z drugiej, nie męczy i świetnie spisuje się w trakcie codziennej eksploatacji. Steve Huntingford, redaktor  naczelny magazynu „What Car?”, tak wychwalał Alfę Romeo Giulia Quadrifoglio:

Już po raz trzeci z rzędu Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio bezsprzecznie zwyciężyła w kategorii „Performance Car of the Year” konkursu „What Car?”. Jej ogromną zaletą jest 2,9-litrowy silnik V6 Bi-Turbo opracowany przez inżynierów z Ferrari. Jednakże, mimo że oferuje moc 510 KM i napęd na tylne koła, nie jest nieposkromiona. Napęd jest doskonały, niezależnie od pogody, zmiana biegów jest zawsze płynna, dzięki czemu nawet dłuższe podróże są niezwykle komfortowe. Giulia to zatem samochód o rewelacyjnych osiągach, idealny do codziennego użytku.

Silnik Bi-Turbo V6 o mocy 510 KM i momencie obrotowym 600 Nm pozwala osiągnąć prędkość maksymalną odpowiednio 307 i przyspieszenie od 0 do 100 km/h  w zaledwie 3,9 sekundy. Arnaud Leclerc, dyrektor generalny FCA UK, powiedział:

„Otrzymanie tej nagrody trzeci rok z rzędu poświadcza jakość pracy włożonej w stworzenie Giulii Quadrifoglio, która z roku na rok potwierdza, że jest prawdziwym supersamochodem”.

Zobacz: Alfa Romeo Giulia Veloce i Quadrifoglio docenione przez Niemców!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności