REKLAMA

Alfa Romeo Giulia Veloce i Quadrifoglio docenione przez Niemców!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Daily Driver · Dodane: 24 listopada 2019
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Niemieccy czytelnicy magazynu motoryzacyjnego Sport Auto uznali Alfę Romeo Giulię Veloce i Quadrifoglio za najlepsze auta w swoich klasach. To ogromne wyróżnienie, które daje naszej redakcji potwierdzenie, że testowana przez Nas Giulia Veloce to absolutny lider w swojej klasie.

Nie da się ukryć, że Alfa Romeo Giulia Veloce to najlepsze póki co auto, jakie testowaliśmy w 2019 roku. Jest też najlepszym sportowym sedanem jaki trafił do naszej redakcji. Chociaż ma pewne wady, o których nie boimy się otwarcie mówić, to jednak w porównaniu do poprzedników, nie jest autem, które trafi tylko do wąskiego grona automaniaków. To samochód dla każdego, kto oczekuje od auta komfortu, prestiżu i stylu, a do tego bardzo ceni dynamikę i sportowe prowadzenie. Nasza opinia nie jest najwyraźniej odosobniona, bo nawet niemieccy kierowcy bardzo dobrze wypowiadają się o tym przełomowym sedanie z Włoch. A przecież trudno o bardziej nacjonalistyczny kraj ceniący przede wszystkim własną produkcję niż Niemcy.

Alfa Romeo Giulia doceniona przez czytelników Sport Auto

Alfa Romeo Giulia zdobyła tytuł najlepszego samochodu przyznawany przez Czytelników magazynu „Sport Auto”. W konkursie „Sport Auto Award 2019″ włoski sportowy sedan  zwyciężył w dwóch kategoriach. Podobnie jak w latach 2017 i 2018, topowy model gamy, Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio, napędzany silnikiem benzynowym BiTurbo 2,9 V6 o mocy 510 KM, zwyciężył w kategorii „Importowane seryjne modele sedan/kombi do 100 000 euro”. Alfa Romeo Giulia Veloce z silnikiem benzynowym 2.0 o mocy 280 KM została uznana przez Czytelników niemieckiego magazynu za najlepsze auto sportowe w kategorii „Importowane seryjne modele sedan/kombi do 75 000 Euro”.

Testowana przez Nas Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 sprawiła Nam ogromną niespodziankę. To wyjątkowo rasowe auto w swojej klasie.

Dyrektor marketingu Alfa Romo i Jeep, Cristina Mauri, podkreśliła, że wyniki konkursu „Sport Auto Award”, który skupia się przede wszystkim na charakterystykach dynamicznych każdego z konkurentów, są powszechnie uznawane za punkt odniesienia dla producentów samochodów sportowych. Dlatego sukces modelu Giulia cieszy jeszcze bardziej i sprawia, że łącznie samochód ten zwyciężył w ciągu 3 ostatnich lat aż w 5 kategoriach tego konkursu. Cristina dodała też, że

czytelnicy SPORT AUTO po raz kolejny pokazali, że podoba im się i cenią design włoskich aut i ich osiągi. Wraz z odświeżonym ostatnio modelem Alfa Romeo Giulia nadal będziemy inspirować naszymi sportowymi samochodami.

Była to już 27. edycja konkursu „Sport Auto Award”, w której ponad 12 300 Czytelników oddało swoje głosy na ulubione samochody. W sumie 275 modeli aut sportowych rywalizowało w 18 kategoriach – każda z nich z dodatkową kategorią dla modeli importowanych – a także w 10 kategoriach „tuning”.

Zobacz: Alfa Romeo Giulia na 3 miejscu w brytyjskim rankingu niezawodności!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności