Bugatti Chiron Super Sport 300+ oficjalnie zaprezentowany!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Bugatti · Dodane: 22 listopada 2019
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Bugatti Chiron Super Sport 300+, czyli najszybsze seryjne auto na świecie, został oficjalnie zaprezentowany. Powstanie tylko 30 egzemplarzy, a jego cena dosłownie rzuca na kolana. Nie da się jednak ukryć, że model ten stanowi pewną ikonę motoryzacji i swoisty pomnik możliwości inżynierów.

Chiron Super Sport 300+ to pierwsze i jedyne póki co seryjne auto, które przekroczyło prędkość 300 mil na godzinę. Jest przykładem możliwości dzisiejszej inżynierii, która potrafi stworzyć samochodów do jazdy na co dzień, mogący jednocześnie bić rekordy szybkości. W przeciwieństwie do konkurencji, Chiron Super Sport 300+ nie jest bowiem „torową wydmuszką”, ale w pełni wyposażonym autem o luksusowym charakterze. Takim jak miało być każde Bugatti według założyciela marki.

Bugatti Chiron Super Sport 300+ w limitowanej sprzedaży

W stosunku do „zwykłego” Chirona, Super Sport 300+ otrzymał nie tylko wzmocniony z 1500 do 1600 KM silnik 8.0 W16, ale i szereg poważnych modyfikacji opracowanych wspólnie przez inżynierów Bugatti, Michelin i Dallary. Podobnie jak wersja Prototype, został wydłużony o 25 cm (głównie w tylnej sekcji) i pozbawiony tylnego skrzydła i hamulca aerodynamicznego. Aerodynamikę poprawiły nowe, charakterystyczne końcówki układu wydechowego oraz potężny tylny dyfuzor. Z przodu zastosowano nowy zderzak z dużo większymi wlotami powietrza. Michelin dostarczył specjalne ogumienie zdolne wytrzymać prędkość ponad 500 km/h. I w ten oto sposób, 2 sierpnia 2019 roku Chiron pobił rekord prędkości wśród  samochodów seryjnych dopuszczonych do użytku drogowego. Rekord potwierdzony został przez TUV. Wersja produkcyjna otrzymała także zawieszenie zwiększające prześwit do tego samego poziomu, jaki prezentuje standardowy Chiron.

Bugatti Chiron Super Sport 300+

Dziś miała natomiast miejsce oficjalna prezentacja Chirona Super Sport 300+, w której przedstawił go prezydent Bugatti czyli Stephan Winkelmann. Jak się okazuje powstanie tylko 30 sztuk tego „seryjnego” superauta, ale niestety wszystkie egzemplarze zostały już sprzedane. Nie przeszkodziła w tym astronomiczna cena wersji SS 300+, która rozpoczyna się od 3,5 miliona euro czyli na dzień dzisiejszy od 15 milionów złotych. Co ciekawe produkcyjne egzemplarze będą miały ogranicznik prędkości do 275 mil na godzinę czyli raptem do 442 km/h. Na specjalne życzenie blokada będzie mogła zostać wyłączona, a Bugatti udostępni śmiałkom tor Ehra-Lessien, na którym ustanowiono rekord prędkości.

Zobacz: Bugatti Chiron rozpędził się do prawie 500 km/h!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności