REKLAMA

Mazda MX-5 z poważną wadą skrzyni biegów! Akcja serwisowa trwa!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Daily Driver · Dodane: 17 lipca 2019
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Mazda MX-5 ND ma problem z automatyczną skrzynią biegów. Jej usterka może wpłynąć na zachowanie auta i doprowadzić do wypadku, a przy najmniej do utraty panowania nad autem. W Polsce akcja serwisowa dotyczy prawie 60 egzemplarzy.

Nie da się ukryć, że Mazda MX-5 ND to jedno z najlepszych aut, jakie gościły w Naszej redakcji. Jej kluczowym atutem jest prowadzenie, które daje ogromną przyjemność kierowcy, a przy tym okazuje się bardzo skuteczne w jeździe na czas. Tylny napęd, niska masa (ok. 1 tony) i idealny balans pomiędzy osiami, gwarantują niesamowite wrażenia z jazdy. Ale jak się okazuje, w niektórych egzemplarzach, zachowanie auta na drodze może zostać poważne zaburzone. Problem dotyczy egzemplarzy z automatyczną skrzynią biegów.

Mazda MX-5 z wadą automatycznej skrzyni biegów

Jak informuje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, w samochodach Mazda MX-5 z serii ND, może dochodzić do nieoczekiwanej redukcji biegu, powodującej gwałtowne szarpnięcie kół napędowych. Nagłe zwiększenie prędkości kół napędowych podczas jazdy, może doprowadzić do obniżenia stabilności pojazdu, a w skrajnych sytuacjach spowodować utratę kontroli nad pojazdem przez prowadzącego i prowadzić do wypadku.

Mazda MX-5 ND

Jak poinformowała Mazda Motor Mazda Motor Logistics Europe, wadliwe egzemplarze Mazdy MX5 ND zostały wyprodukowane w Japonii od 05.10.2016 r. do 22.11.2018 r. Japoński koncern nie poinformował o metodzie naprawy, ale być może wystarczy wgrać inne oprogramowanie sterownika skrzyni biegów, aby problem rozwiązać. Ale czy tak jest, przekonają się właściciele wadliwych aut. Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest łącznie 57 pojazdów. Wszyscy właściciele wspomnianych MX-5 zostaną powiadomieni o konieczności umówienia się na wizytę w ASO Mazda w celu dokonania stosownej naprawy. Informacji związanych z kampanią udziela Mazda Motor Logistics Europe Sp. z o.o. Oddział w Polsce, adres: ul. Postępu 14b, 02-676 Warszawa; tel.: 22 318 19 71.

Zobacz: Test Mazda MX-5 ND 2.0 SKYACTIVE-G

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności