REKLAMA

Bezpłatna szkoła doskonalenia jazdy Ford Driving Skills for Life 2018

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Ford · Dodane: 28 maja 2018
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Darmowy kurs doskonalenia techniki jazdy to pomysł Forda na poprawę umiejętności młodych kierowców w zakresie prowadzenia samochodu. Trzeci rok z rzędu polscy kierowcy będą mogli wziąć udział w szkoleniu pt. „Ford Driving Skills for Life”. Kto, gdzie i kiedy będzie mógł wziąć udział w szkoleniu?

Podstawowy kurs na prawo jazdy, który obowiązuje w Polsce, nie oddaje w pełni późniejszych realiów jakie czekają na kierowcę i problemów z jakimi będzie musiał się zmierzyć. Choć sytuacja ta ma się nieco poprawić od czerwca 2018 roku kiedy to każdy nowy kierowca będzie musiał dodatkowo ukończyć dokształcający kurs w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz praktyczne szkolenie w zakresie zagrożeń w ruchu drogowym to jednak jego niewielki zakres, nie rozwiąże raczej szeregu problemów związanych z niskimi umiejętnościami młodych kierowców.

Zobacz: Nowy kurs dokształcający na prawo jazdy – cześć praktyczna i jej zakres

Doświadczenia mogą oni nabrać podczas udziału w szkoleniach przygotowanych i organizowanych przez wyspecjalizowane szkoły doskonalenia jazdy. To właśnie tam można poznać m.in. co znaczy dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, dlaczego pojazd wpada w poślizg i jak do tego nie dopuszczać. Jednak wadą takich szkoleń jest cena – nie każdy młody kierowca może sobie na nie pozwolić.

Darmowe szkolenie młodych kierowców czyli Ford Driving Skills for Life

Uwagę na ten problem zwróciła firma Ford, która w 2003 roku zainicjowała w USA bezpłatny program Driving Skills for Life (DSFL). Na europejski projekt Ford Driving Skills for Life przeznaczono prawie 20 mln dolarów. Jest to cykl praktycznych – bezpłatnych od 2013 roku – lekcji, które obejmują również rozpoznawanie zagrożeń, obsługę pojazdów oraz kontrolę nad prędkością i postrzeganie przestrzenne.

W ramach programu Ford Driving Skills for Life w samej tylko Polsce przeszkolono do końca 2017 roku już ponad 1100 kierowców w wieku od 18 do 24 lat (pierwsze zajęcia zorganizowano w 2016 roku). Także i w 2018 roku Ford zamierza kontynuować ten cykl, czego dowodem jest fakt, że zaprasza kolejnych 800 młodych polskich kierowców na serię ćwiczeń edukacyjnych DSFL. W efekcie po trzech edycjach szkolenie przejdzie niemal 2000 osób. Czego można spodziewać po tegorocznej turze zajęć?

Podczas Ford Driving Skills for Life uczestnicy nabywają zarówno teoretyczną jak i praktyczną wiedzę zupełnie bezpłatnie!

Szkolenie Ford Driving Skills for Life składa się z dwóch podstawowych elementów teorii i przede wszystkim praktycznych ćwiczeń wykonywanych podczas jazdy samochodem. Każdy uczestnik, pod okiem doświadczonego instruktora, uczy się rozpoznawać potencjalne zagrożenia na drodze, kontrolować prędkość jazdy i utrzymywać optymalną odległość od pozostałych pojazdów oraz panowania nad samochodem także w sytuacjach awaryjnych. Podczas zajęć kursanci DSFL dowiedzą się m.in. jak bezpiecznie skręcać w lewo po dojechaniu do skrzyżowania. Młodzi kierowcy poznają też metody opanowania pod- i nadsterowności w samochodach. Nauczą się kontrolowania odległości i sposobów na uniknięcie uderzenia innego auta w tył naszego pojazdu czy zderzenia czołowego.

Akcja „Podziel się drogą”  czyli rowerzyści i kierowcy razem na drodze

Nowością podczas tegorocznego DSFL będą warsztaty w ramach zainaugurowanej niedawno przez Forda kampanii „Podziel się drogą” adresowanej do kierowców samochodów i rowerzystów. Projekt ma na celu uczulić „obie strony barykady” na potrzebę wspólnego szacunku i odpowiedzialności. W ramach zajęć kierowca otrzyma specjalne okulary VR, które pozwolą mu się wcielić w rolę rowerzysty i obserować ruch na drodze z jego perspektywy. Zobaczy jaki stres niesie jazda obok zbyt blisko wyprzedzających samochodów, skręcających bez kierunkowskazu, czy otwierających nagle drzwi. Z kolei rowerzyści będą mogli w innej wersji programu wczuć się w sytuację kierowców aut, których otaczają rowery, przeskakujące na czerwonym świetle, jeżdżące pod prąd jednokierunkową ulicą i gwałtownie skręcające.

 Bezpłatne szkolenia z jazdy autem Forda – gdzie i kiedy?

Na pierwsze szkolenie Ford zaprasza od 9 do 10 czerwca – kierowców w trakcie zajęć będzie gościć Expo Silesia, ul. Braci Mieroszewskich 124 w Sosnowcu. Druga tura odbędzie się w Krakowie (15-17 czerwca) – stadion Wisły Kraków, ul. Reymonta 20. Samochody na potrzeby zajęć udostępnia Ford. Po więcej informacji oraz formularz rejestracyjny zapraszamy na stroę: https://www.forddsfl.pl/szkolenie/kalendarz-wydarzen

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Was Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Was
Gość
Was

A wiek? Jest jakiś limit?

Aktualności