REKLAMA

Nowe Renault Megane RS i najnowsze jego zdjęcia!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Polskie Forum Renault Sport · Dodane: 9 sierpnia 2017
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Nowe Renault Megane RS III jeszcze nie weszło oficjalnie do sprzedaży, ale już mamy jego zdjęcia i pierwsze dane techniczne, także te dotyczące osiągów jego silnika. Dostaliśmy potwierdzenie, że pod jego maską zagości motor 1.8 TCe o mocy nawet 300 KM. Będzie jednak też drugi wariant tego silnika! Więcej na ten temat przeczytacie w poniższym materiale.

Do sieci trafiły kolejne, nieoficjalne zdjęcia nowego Renault Megane R.S. III ! Na Polskim Forum Renault Sport opublikowano trzy fotografie, przedstawiające gotowe auto produkcyjne. Samochód wygląda niezwykle rasowo, a piękny odcień czerwonego lakieru kapitalnie komponuje się z czarnymi elementami zderzaków, przedniego grilla, tylnego dyfuzora i przyciemnionych kloszy reflektorów. Uwagę zwracają także charakterystyczne dla modeli z serii R.S przednie światła do jazdy dziennej wykonane w technologii LED.

Renault Megane RS III otrzyma silnik 1.8 TCe czyli ten sam, który pracuje w najnowszym Alpine A110!

Jak pamiętacie z naszych wcześniejszych materiałów, według naszego informatora koncern Renault chce wprowadzić do Megane R.S. nowy silnik 1.8 TCe z Alpine A110, który w mocniejszym wariancie generować ma moc 300 KM. Zdaniem przedstawicieli Polskiego Forum Renault Sport faktycznie tak będzie, ale silnik będzie oferowany w dwóch wariantach mocy – 280 i 300 KM. Słabszy wariant będzie generował przy tym 380, a mocniejszy 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Do wyboru będzie przekładnia manualna i automatyczna EDC. Ta druga zdolna będzie przenieść maksymalnie 450 Nm momentu obrotowego. Jak pisaliśmy wcześniej Megane R.S. III ma także otrzymać zmodyfikowany system czterech kół skrętnych 4Control oraz opcjonalny układ hamulcowy Brembo z 4-tłoczkowymi zaciskami na przedniej osi i 350-milimetrowymi tarczami. W standardzie mają być oferowane 340-milimetrowe ich odpowiedniki.

Zobacz: Test Ford Fiesta ST200 – miejskie auto do jazdy na torze!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności