REKLAMA

Ubezpieczenie auta a styl jazdy kierowcy – konferencja Connected Insurance

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 29 marca 2017
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Coraz częściej słyszymy o ubezpieczeniach komunikacyjnych uzależnionych od stylu jazdy kierowcy. Wykorzystywanie telematyki w polisach asekuracyjnych czyli tzw. Usage-Based Insurance to temat, który od około 2 lat jest coraz częściej poruszany w Polsce. W czym dokładnie tkwi jego istota? Jak tego typu ubezpieczenia miałyby działać? O tym wszystkim będziecie się mogli dowiedzieć na konferencji Connected Insurance.

Zdaniem ubezpieczycieli, polisy komunikacyjne uzależnione od stylu jazdy kierowców powinny jak najszybciej zostać wprowadzone do oferty.  Ich zdaniem od tego trendu, nie ma już odwrotu. Znacznie trudniej jest to zrobić. Nie wszystko bowiem da się zaadoptować z Zachodu, wiele trzeba przystosować do warunków lokalnych i wziąć pod uwagę takie chociażby zmienne jak warunki atmosferyczne, sytuację na drodze, umiejętności kierowców, a także wyposażone w coraz lepszą technologię auta. Do tego należy dodać cały wątek związany z analizowaniem danych, czyli Big Data w ubezpieczeniach. Na końcu wybrać dostawcę telematycznego i obronić model biznesowy. Tyle w teorii. Praktyka pokazuje, że wiele jeszcze w tym łańcuszku brakuje.

Connected Insurance

O tym, czego brakuje i jak skutecznie wdrażać ubezpieczenia oparte o pay as you drive, będzie można dowiedzieć się na trzeciej już edycji konferencji Connected Insurance, w tym roku odbywającej się pod hasłem InsurTech Summit. Zaproszeni eksperci podzielą się swoim doświadczeniem zarówno już z polskiego podwórka, jak i opowiedzą o tym, jak to się robi na świecie. Zostaną przybliżone i szeroko omówione bariery związane z wdrażaniem UBI, a także pokazane kilka przykładów wskazujących na to, że z coraz większą ciekawością przyglądają się segmentowi ubezpieczeń komunikacyjnych sami producenci samochodów. Czy polisy oparte o PAYD będą spakietowane razem z nowymi autami? Przykład Tesli wskazuje na to, że wszystko jest możliwe.

Zobacz: Ubezpieczenia dla kierowców uzależnione od stylu jazdy?

Ta rewolucja technologiczna w ubezpieczeniach komunikacyjnych, to także szansa na zaistnienie na nim podmiotów, które jeszcze kilka lat temu nawet nie spoglądały  w kierunku rynku ubezpieczeń. To cały szereg firm technologicznych, począwszy od dostarczających hardware (urządzenia telematyczne), poprzez dostawców software (aplikacje), analizę danych (Big Data) aż na firmach okołomotoryzacyjnych kończąc (stacje benzynowe, warsztaty samochodowe, sklepy motoryzacyjne, a nawet hotele czy restauracje). O szansach oraz perspektywach na biznes związany z nowym rynkiem opowie Paweł Kacperek z Connected Life Consulting.

Kierowcy, którzy lubią od czasu do czasu nieco szybciej pojeździć, nie będą raczej zainteresowani tego typu ubezpieczeniami…

InsurTech Summit to jedyne w Polsce wydarzenie poświęcone w całości Usage-Based Insurance. Pojawią się na nim zarówno przedstawiciele firm ubezpieczeniowych, jak i telekomunikacyjnych czy technologicznych. Nie zabraknie również reprezentantów branży motoryzacyjnej i flotowej. Wydarzenie odbędzie się już 20 kwietnia w Warszawie. Rejestracja: http://clcg.pl/insurtech-summit.

Źródło: materiały prasowe Connected Insurance

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
GabiGrzechu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Gabi
Gość
Gabi

Dziękuję za taka oferte. Kazdy kierowca bedzie obserwowany. Przecież to ograniczenie wolnoaci i swobód obywateli. Nie dajcie sie zwieść Polacy.

Grzechu
Gość
Grzechu

tylko idiota zdecyduje się na taką inwigilacje. Kazde przewinienie bedzie rejestrowane wiec raz dwa dogadaja sie z rzadem i beda mieli bata na kierowcow i dodatkowe wplywy do budzetu. niezły cyrk.

Aktualności