REKLAMA

Kalendarz imprez typu Track Day – kwiecień 2017

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 30 marca 2017
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Gdzie w Polsce można pościgać się na torze w amatorskich wyścigach typu track day? Od kwietnia sezon dla rządnych wrażeń kierowców rusza w Polsce na dobre. Oto najbliższe imprezy typu track day, które odbędą się m.in. w Białej Podlaskiej, Słomczynie czy Poznaniu.

Chyba nie ma lepszej rzeczy dla faceta, który kocha swoje auto, aby w wolny weekend wyskoczyć nim na tor samochodowy i w bezpiecznych warunkach czerpać radość z jego prowadzenia. Tym bardziej, jeśli przez niesprzyjającą aurę, nie był on w stanie tego robić przez kilka ostatnich miesięcy. Na szczęście wraz z nadejściem wiosny, właściciele torów samochodowych i autodromów otwierają swoje disneylandy dla dorosłych i zapraszają wszystkich automaniaków do zabawy. Zabawy, w trakcie której można zdobyć cenne umiejętności i nawiązać wiele ciekawych znajomości.  Już 1 kwietnia, w czyli w prima aprilis, entuzjaści szybkiej jazdy będą mogli wziąć udział w pierwszych imprezach typu track day. Oto wybrane zawody na torach, przeznaczone i adresowane do kierowców-amatorów, którzy chcą uczyć się szybkiej i bezpiecznej jazdy.

Inter Cars Classicauto Cup

Na torze w Białej Podlaskiej odbędzie się pierwsza tegoroczna runda największego w Polsce pucharu samochodów klasycznych i youngtimerów Inter Cars Classicauto Cup 2017. W tym roku organizatorzy rozwinęli formułę zawodów, dzięki temu na linii startu mogą pojawić się również zawodnicy startujący nowymi modelami. Jedną z nowości wprowadzonych przez organizatorów tego pucharu, będzie WRC Challenge CAC, który zostanie rozegrany w sobotę (1.04) i będą mogły w nim wziąć udział samochody bez żadnych ograniczeń wiekowych.

Niedziela (2.04) natomiast tradycyjnie dla tej imprezy należeć będzie do klasyków i youngtimerów. To, co wyróżnia puchar CAC to dużo szybkiej jazdy i wspaniała atmosfera. Harmonogram kolejnych zawodów z cyklu Inter Cars Classicauto Cup znajdziecie w poniższym artykule:

Zobacz: Kalendarz imprez na torze typu track day 2017 – Motointegrator CAC

Zawody typu „track day” to idealne miejsce dla kierowców, którzy chcą szlifować swoje umiejętności za kierownicą auta, a przy okazji sprawdzić swoje możliwości na torze. Dodatkowo fani motoryzacji mogą na własne oczy zobaczyć wiele nietuzinkowych modeli samochodów, często historycznych i przekonać się, jak radzą sobie one po latach. W tegorocznych rozgrywkach Inter Cars #CAC rozegrane zostaną również puchary marek, między innymi puchar Toyoty. Zadebiutował on w zeszłym roku i cieszył się dużą frekwencją.

Treningi na torze bez licencji i homologacji w  2017 roku

Z lokalizowanym tuż obok znanej giełdy samochodowej Słomczynie także przewidziano atrakcje dla kierowców lubiących jazdę na torze. Włodarze Autodromu Słomczyn przygotowali na prima aprillis dzień otwarty dla miłośników jazdy torowej. Impreza startuje o godzinie 10.00 i potrwa do 15.30. Liczba aut jest ograniczona do 70, każdy więc będzie miał okazję przejechać trasę kilkukrotnie.

Autodrom Słomczyn zaprasza na Dzień Otwarty wszystkich kierowców, którzy chcą w bezpiecznych warunkach doskonalić swój styl jazdy.

Ideą Otwartego Dnia Słomczyn jest doskonalenie techniki jazdy w bezpiecznych warunkach na zamkniętym obiekcie. Udział w imprezie może wziąć każdy posiadacz sprawnego auta, trzeba mieć tylko kask i rękawiczki.

Track day na Torze Poznań

Z kolei na jednym z prawdziwego zdarzenia torze samochodowym w Polsce w Poznaniu odbędzie się trzecia edycja Fibaro Tor Poznań Track Day 2017. Jest to cykl otwartych imprez skierowany do wszystkich, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z motorsportem. Wszystko odbywa się pod okiem doświadczonych instruktorów. Impreza jest również eliminacją Mistrzostw Okręgu Poznańskiego PZM w Amatorskich Samochodowych Wyścigach Płaskich.

Wrak Race i Memoriał Kuliga – kwiecień 2017

Nietypowe wydarzenie odbędzie się na pograniczu Warszawy i Piaseczna. W pierwszy dzień kwietnia organizowana jest bowiem piętnasta już edycja imprezy Mazowiecki Wrak Race. Idea jest prosta – im bardziej zdezelowany samochód, tym lepiej. Zawody odbywają się na zamkniętym i zabezpieczonym szutrowym torze. Doświadczenie poprzednich edycji mówi, że na pewno nie zabraknie walki „zderzak w zderzak”.

Wrak Race to coś zupełnie odmiennego od przeciętnej imprezy typu track day. Tutaj auta ulegają  potwornym zniszczeniom i nie wszystkie dojeżdżają do mety.

Odbywający się w dniach 1 – 3.04 Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza to stała pozycja w kalendarzu imprez motoryzacyjnych w Polsce. Dyrekcja zawodów zapowiada, że na starcie pojawi się po raz pierwszy Filip Nivette oraz po dłuższej przerwie Sebastian Frycz. Można spodziewać się również licznej grupy kierowców Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Całkowita długość OS to 32,65 km.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności