REKLAMA

Puchar Inter Cars Classicauto Cup 2017 – zapisy rozpoczęte!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Inter Cars · Dodane: 3 marca 2017
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Rozpoczęły się zapisy do jednego z największych ogólnopolskich pucharów dla samochodów klasycznych i zabytkowych. Te amatorskie wyścigi samochodowe przyciągają co roku coraz większą grupę zawodników, wśród których są także zawodowcy. W sezonie 2017  z każdym organizatorzy pucharu Inter Cars Classicauto Cup 2017 przygotowali sporo nowości dla uczestników. W tekście znajdziecie także harmonogram zawodów na ten sezon.

W zeszłym sezonie podczas każdej eliminacji Pucharu Inter Cars Classicauto Cup na starcie gromadziło się ponad 150 załóg, które startowały samochodami wyprodukowanymi przed 2000 rokiem. W tym roku, do rywalizacji dopuszczono także auta młodsze, a same zawody podzielono na dwa dni.

Zobacz: Masz Renault z serii RS? Wybierz tor wyścigowy i ćwicz sportową jazdę!

Zapisy dla osób, którzy chcą wziąć udział w Inter Cars Classicauto Cup 2017 rozpoczynają się w marcu. Organizator przygotował specjalną stronę internetową (www.classicautocup.pl), za pomocą której należy wybrać imprezę (eliminacje) i dokonać rejestracji on-line. W sezonie 2017 wpisowe podrożało do 350 zł, ale ma być więcej jazdy i bardzo zaawansowany system liczenia i prezentacji wyników.

Zawody Inter Cars Classicauto Cup 2017 – nowe zasady

W 2017 roku w Pucharze  Classicauto Cup pojawiło się kilka nowości dla zawodników. Najważniejszą zmianą jest rozdział zawodów na dwa cykle. W pierwszym będą mogły brać udział klasyki, których produkcja zakończyła się 31 grudnia 1987 roku oraz youngtimery produkowane od 1 stycznia 1988 do 31 grudnia 2001 roku. Drugi natomiast przeznaczony jest głównie dla dawnej klasy „open”, ale nie ma żadnych ograniczeń wiekowych.

Bardzo duże zainteresowanie rywalizacją kierowców młodszych sportowych aut zainspirowało organizatorów do stworzenia im oddzielnego cyklu. Teraz nie będą oni już klasyfikowani jako grupa “open”, tylko będą mieli swój własny cykl nazwany WRC Challenge. Soboty są adresowane dla nich, natomiast niedziele tradycyjnie dla klasyków i youngtimerów.

Zupełnie nowym przedsięwzięciem będzie też rajd turystyczny, podczas którego zawodnicy będą mieli czas na zwiedzanie okolic miejscowości Spała i spotkania z innymi pasjonatami zabytkowych aut.

Zawody Inter Cars Classicauto Cup 2017 – polski motosport

Najwięcej emocji wśród zawodników powinny wzbudzić przygotowane przez organizatorów pucharu dwie imprezy wyścigowe, które nawiązują do złotych lat dziewięćdziesiątych polskiego motorsportu. Wzorem tamtego okresu wykorzystane zostaną lotniska, gdzie zostanie ułożona zapętlona trasa. W wyścigach pojadą auta z podstawowym pakietem bezpieczeństwa, bez żadnych ograniczeń wiekowych.

W ramach Inter Cars Classicauto Cup, oprócz klasyfikacji generalnej i grupowej, będą rozegrane także puchary markowe, w tym Toyota Cup.

Zobacz: Auto na tor czyli Mazda MX-5 Speedster Evolution!

Puchary marek to rozwiązanie adresowane dla załóg, które chcą się sprawdzić nie tylko w klasyfikacji generalnej, ale również z zawodnikami startującymi takim samym modelem. W zeszłym roku zadebiutowała pierwsza edycja Toyota Cup i w sumie rywalizowało w niej prawie 50 kierowców. Wśród nich znalazł się nasz zespół Toyota Team Classic, którego kierowcy zasiedli za kierownicami czterech samochodów Celica GT szóstej generacji – wyjaśnia Michał Horodeński, szef Toyota Team Classic.

Harmonogram zawodów Inter Cars Classicauto Cup 2017

Kalendarz poszczególnych eliminacji Pucharu Inter Cars Classicauto Cup znajdzie w poniższym artykule:

Zobacz: Kalendarz imprez na torze typu track day 2017 – Inter Cars CAC

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności