REKLAMA

Inter Europol Competition pokazał nowy skład na Michelin Le Mans Cup

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Inter Europol · Dodane: 6 marca 2024
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Inter Europol Competition podał skład zespołu na Michelin Le Mans Cup. W drugim sezonie fani będą mieli okazje oglądać zupełnie nowych kierowców. Oto zmiany jakie zaszły w zespole.

Wchodząc w swój drugi sezon w cyklu Michelin Le Mans Cup, Inter Europol Competition wprowadza zupełnie nowy skład kierowców. Potwierdzono już udział Rika Koena (S) i Alexa Bukhantsova (B) za sterami Ligiera #34 LMP3, natomiast Sebastian Gravlund (S) i Tim Creswick (B) będą rywalizować za kierownicą bliźniaczej maszyny JS P320 z numerem #43.

Nowy sezon, nowi kierowcy

Sebastian debiutował w serii Prototype Winter Series w Portimao, gdzie współzawodniczył u boku Pedro Perino z European Le Mans Series. Zdobywając drugie miejsce, chce wykorzystać swoje doświadczenie z Formuły 4, gdzie ścigał się w Danii, Hiszpanii i ostatnio w mistrzostwach Europcup-3. Rywalizacja w prototypach to dla niego nowe wyzwanie, na które nie może się doczekać. Sebastian nie kryje ekscytacji przed nowym sezonem:

Jestem podekscytowany przystąpieniem do Inter Europol Competition w 2024 roku oraz udziałem w cyklu Michelin Le Mans Cup.  Posiadam już doświadczenie w pojazdach jednomiejscowych, co przygotowało mnie do samochodów sportowych. To naprawdę ekscytujący moment w mojej karierze. Po pierwszych testach w samochodzie LMP3 byłem przekonany, że IEC to zespół profesjonalistów, osiągający świetne wyniki w międzynarodowych seriach. Cieszę się z zaufania, jakim mnie obdarzono. Nie mogę się doczekać, kiedy zasiądę za kierownicą. Dzielenie samochodu z Timem Creswickiem będzie dla mnie fascynujące, i jestem przekonany, że jesteśmy gotowi na sukces.

Tim dołącza do Inter Europol Competition po bardzo udanym sezonie w Le Mans Cup, gdzie kierował swoim charakterystycznym HCR Porsche 911 GT3 R. Brytyjski kierowca zajął drugie miejsce zarówno w Road to Le Mans, jak i na torze Motorland Aragon. W klasyfikacji mistrzostw uplasował się na trzeciej pozycji. Po przetestowaniu Ligiera LMP3 podczas ubiegłorocznego finału w Portimao, Brytyjczyk zdecydował się kontynuować swoją karierę w Le Mans Cup w prototypach. Tim również jest dobrej myśli przed sezonem:

Nie mogę się doczekać sezonu 2024 z Inter Europol Competition i Sebastianem. Ostatni sezon w GT3 w Le Mans Cup był znakomity, więc miałem szansę poznać ten cykl mistrzostw. Przejście na zielono-żółty LMP3 w zeszłym roku na testy było wspaniałym doświadczeniem – naprawdę cieszę się, że udało nam się zrealizować ten program.

Zespół ma zaplanowane liczne testy przed inauguracyjną rundą sezonu w Barcelonie w kwietniu. Road to Le Mans odbędzie się w czerwcu, a sezon zakończy się w Portimao w październiku.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności