REKLAMA

Porsche wstrzymuje produkcję swoich niektórych samochodów

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 2 marca 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Porsche ma problemy z produkcją samochodów. Z powodu braku części, firma musi zatrzymać produkcję niektórych swoich modeli, w tym sztandarowej Panamery. Przerwa w produkcji Porsche rozpocznie się już od dzisiaj.

Po tym, jak wojska rosyjskie zaatakowały Ukrainę, kolejny cios przyjęła branża motoryzacyjna. Firmy koncertujące swoją produkcję w Europie mają duże problemy z zapewnieniem ciągłości dostaw produktów, wytwarzanych u naszych wschodnich sąsiadów. Skalę problemu doskonale obrazuje sytuacja m.in. Porsche. Firma z dnia na dzień musiała wstrzymać produkcję niektórych swoich aut, a nie jest wykluczone, że zaraz rozszerzy tę listę o kolejne modele.

Porsche zatrzymuję produkcję Macana i Panamery

W Porsche występują przede wszystkim problemy z dostawami wiązek elektrycznych z zachodniej Ukrainy. Nie jest jednak wykluczone, że problemy nie rozciągną się o nowe komponenty. Stopień wpływu wojny na działalność biznesową Porsche jest na bieżąco analizowany przez ekspertów w grupie zadaniowej niemieckiego koncernu. Ale już na ten moment wiadomo, że problemy mają lub zaraz mogą mieć dwa główne zakłady produkcyjne Porsche w Lipsku i w Zuffenhausen.

 

Zobacz: Porsche wprowadza nowe lakiery! Ceny jak za auto z salonu!

Jak wynika z informacji, do których dotarliśmy, już od dzisiejszego popołudnia rozpocznie się przerwa w produkcji modeli Macan i Panamera. Potrwa ona do końca przyszłego tygodnia. Nie ma jednak pewności, że zakład nie wydłuży okresu przestoju produkcji. Co gorsza także kluczowa fabryka Porsche w Zuffenhausen także może mieć problemy. Na chwilę obecną przedstawiciele zakładu zapewniają, że produkcja 911 i Taycan może być nadal utrzymywana. Jednak sytuacja jest bardzo dynamiczna i o przyszłości fabryki zadecydują  nadchodzące dni i tygodnie. Jeszcze większy problem z autami ma firma Audi, także należąca do grupy VAG. Jak się okazuje, Audi zatrzymuje produkcję 6 swoich aut. Więcej na ten temat pisaliśmy w poniższym artykule.

Zobacz: Wojna sprawia, że Audi zatrzymuje produkcję aut w Niemczech!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności