REKLAMA

Dębica Presto HP2 – nowa opona o dobrych osiągach!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Dębica · Dodane: 3 kwietnia 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Dębica wprowadza letnią oponę Presto HP2, która ma mieć bardzo dobre osiągi na mokrej nawierzchni. Co więcej, cena opony powinna być bardzo konkurencyjna, zatem może być to ciekawe ogumienie pod względem stosunku cena/jakość. Opona na tle poprzednika ma inny bieżnik i skład mieszanki.

Polska marka oponiarska poszerza paletę letniego ogumienia o nowy produkt. Dębica Presto HP2 to opona z zupełnie nowym bieżnikiem i o udoskonalonej mieszance gumowej. To propozycja dla kierowców, którzy poszukują wysokich osiągów, a przy tym pewnego zachowania na mokrej oraz suchej nawierzchni.

Nowa opona Dębica Presto HP2

Jak czytamy w komunikacie prasowym, następca modelu Presto HP ma cechować sie bardzo dobrym zachowaniem na mokrych nawierzchniach. Potwierdzeniem tego ma być wysoka ocena ‘B’ na unijnej etykiecie opony. Osiągnięto to dzięki zwiększeniu liczby rowków oraz dodatkowym krawędziom tnącym o różnych kształtach, które umieszczone są w blokach bieżnika. Taka konstrukcja ułatwia odprowadzanie wody i zapewnia stabilność opony na mokrych nawierzchniach.

Zobacz: Od teraz 7 lat gwarancji na opony Continental od daty zakupu!

Producent podkreśla także fakt, że Dębica Presto HP2 została wykonana na bazie nowej gumowej mieszanki z domieszką krzemionki, która ma optymalizować twardość opony i wpływać na skrócenie drogi hamowania. Opony mają też asymetryczny bieżnik. Inżynierowie zadbali też o poprawę parametrów determinujących oszczędność paliwa oraz dłuższe przebiegi. Zoptymalizowany wzór bieżnika i konstrukcja pozwalają na lepsze rozprowadzenie ciśnienia wewnątrz ogumienia, co  ma przekłada się na zwiększoną trwałość i mniejsze opory toczenia.

Produkty marki Dębica od lat panują na polskich drogach. Użytkownicy doceniają ich wysoką jakość dostępną w atrakcyjnej cenie. Tegoroczna nowość oferuje pełen pakiet możliwości: wysokie osiągi, a przy tym pewność prowadzenia szczególnie na mokrej nawierzchni

– wyjaśniła Svitlana Skachkova, Consumer Brand Manager Goodyear Dunlop Tires Polska. Ogumienie dostępne jest na obręcze o średnicy od 15’’ do 17’’, w rozmiarach 185 –225 i profilu 65 – 55. Producent poleca nowy model szczególnie do miejskich samochodów klasy średniej.

Zobacz: Wadliwe opony Dębica Frigo 2 – po czym je poznać?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności