REKLAMA

Od teraz 7 lat gwarancji na opony Continental od daty zakupu!

opona Continental
Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Continental · Dodane: 4 lutego 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Wydłużona do 7 lat gwarancja na opony Continental obowiązuje już w Polsce. Dotyczy ona ogumienia do aut osobowych i dostawczych. Co ważne będzie ona liczona od dnia zakupu opony. Co ciekawe, gwarancja obejmie także inne marki opon należące do grupy Continentala.

Rynek opon jest coraz bardziej konkurencyjny. Oprócz wiodących marek, nie brakuje też firm z Dalekiego Wschodu, które cieszą się coraz lepszą opinią. Aby zawalczyć o klienta, Continental postanowił podkreślić jakość swojego ogumienia i wydłużył do 7 lat okres gwarancji na opony do samochodów osobowych i dostawczych w Polsce. Co nie mniej ważne, gwarancja liczona jest od daty zakupu. Badania, które wcześniej przeprowadził niemiecki koncern dowiodły, że polscy kierowcy mylnie sądzą, że gwarancja na ogumienie biegnie od dnia zakupu opon (tak stwierdziło 44% badanych). Co więcej, większość z nich uważa, że okres gwarancji to 2 lub 3 lata, co także jest błędnym założeniem.

Gwarancja 7 lat na opony marki Continental

Przedstawiciele Continentala twierdzą, że 7-letnia gwarancja na ich ogumienie stanowi wyjście naprzeciw oczekiwaniom klienta. I nie chodzi wyłącznie o wydłużony jej okres, ale też o początek jej biegu. Od teraz gwarancja rozpoczynać się będzie od daty zakupu opony, a nie od DOT-u. Ten jest datą produkcji opony i niewiele osób zdaje sobie sprawę, że gwarancja zgodnie z prawem jest liczona właśnie od niej.

Wedle obowiązujących przepisów, maksymalny okres przechowywania nowego ogumienia wynosi 3 lata od daty produkcji DOT zgodnie z Polską Normą PN-C-94300-7 z lipca 1997. Oznacza to, że jeśli opona ma 5 lat gwarancji, to w przeszłości mogło się tak zdarzyć, że klient miał faktycznie tylko 2 lata gwarancji. Continental wprowadzając nową gwarancję, zmienił te ustalenia na korzyść klienta. Kwestią sporną jest oczywiście pytanie, jak skutecznie będzie można tę gwarancję egzekwować. Najciekawsze jest to, że wydłużona gwarancja obejmuje również opony osobowe z grupy Continental, m.in. Uniroyal, Barum, Semperit, Viking.

Brak paragonu za opony Continentala a gwarancja

Continental zaleca zawsze wymianę opon starszych niż 10 lat, niezależnie od ich stanu i wysokości bieżnika. I to jest standard wśród marek wyższej klasy. Natomiast co zrobić, jeśli właściciel w okresie 7 lat stwierdzi wadę opon, ale zgubi paragon? Okazuje się, że także i w tym przypadku, klient jest teoretycznie chroniony. Przy braku dokumentu zakupu (faktury lub paragonu) opony osobowe i dostawcze Continental zachowują 5 lat gwarancji od daty produkcji, którą wskazuje numer DOT wytłoczony na boku opony.

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Daily Driverzig zig Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
zig zig
Gość
zig zig

każdy kto w swoim życiu próbował reklamować zakupione opony wie że producent może dawać spokojnie gwarancję na 100lat – oczywiście mowa tylko o rynku polskim gdzie urząd rzecznika konsumenta to w ocenie gwaranta stołek, a nie stanowisko snajpera (bo w mojej ocenie taki był zamysł ustawodawcy tworząc takie stanowisko).
Odpowiedzi hurtowni opon (bo to z nim rozmawiamy a nie z producentem (i to w świetle prawa)) to najczęściej odmowa w powołaniu się na skopiowane standardowe slogany – niewłaściwa eksploatacja itd. itp.

Aktualności